...

Individuali veikla gyvenant užsienyje

Žinių bazė

2022.03.21

Gyvenu užsienyje, esu išsideklaravęs iš Lietuvos, bet Lietuvoje, VMI internetiniame puslapyje, užregistravau individualią veiklą, nes planuoju teikti paslaugas internetu Lietuvoje ir užsienyje. Kaip ir gavau leidimą iš VMI teikti paslaugas, jie man liepė dėl PSD kreiptis į Sodrą, o Sodroj man pasakė, kad man nieko mokėti nereikia, kol neužregistruosiu gyvenamosios vietos Lietuvoje ir, kad be problemų jau galiu teikti paslaugas nieko jiems nemokėdamas. Ar tai yra tiesa? Jei ne, kur ir kaip turėčiau susimokėti?

Kitas klausimas būtų: ar galima man turėti individualią veiklą, dirbti su ja užsienyje ir deklaruoti savo pajamas Lietuvoje gyvenant kitoje šalyje, ar tai būtų, kaip kiti vadina, „mokesčių vengimas“, ar dar kažkoks kitoks nusižengimas?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2022-08-04 14:27

PSD įmokas administruoja SoDra, todėl dėl šių įmokų mokėjimo tvarkos turite kreiptis į SoDrą (interneto svetainė www.sodra.lt, tel. 1883). Jei...

Publikavimo data: 2022-08-04 14:27

PSD įmokas administruoja SoDra, todėl dėl šių įmokų mokėjimo tvarkos turite kreiptis į SoDrą (interneto svetainė www.sodra.lt, tel. 1883). Jei Jūsų vykdoma veikla atitinka individualios veiklos požymius, bet faktiškai gyvenate ir gyvenamąją vietą esate deklaravęs užsienyje, t. y., darome prielaidą, jog esate nenuolatinis Lietuvos gyventojas, svarbu, kur faktiškai būnant/esant vykdoma individuali veikla. Jei nenuolatinis Lietuvos gyventojas neturi veiklai vykdyti nuolatinės bazės Lietuvoje, individualios veiklos pagal pažymą registruoti Lietuvoje nereikia. Tai yra, jei esate nenuolatinis Lietuvos gyventojas ir paslaugas Lietuvos ir/ar užsienio klientams teikiate internetu, faktiškai gyvendamas ir dirbdamas užsienyje, individuali veikla turi būti registruojama užsienio valstybėje, kurioje esate laikomas nuolatiniu gyventoju.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.