...

Ilgai nedeklaruotos pajamos

Žinių bazė

2014.02.19

Situacija tokia, kad per kvailą galvą ilgai nedeklaravau 2008-2010 metais gaunamų pajamų. Suma gan nemaža susidarė (3 metai vidutiniškai po 30000 lt, iš viso – 100 tūkst.lt), bet niekas iki šiol iš VMI ar dar iš kur nesikreipė. Žinau, kad suma didelė, bet vis tiek geriau jau netempti dar ilgiau gumos. Ar galit pakomentuoti situaciją, nes noriu geranoriškai sumokėti ir deklaruoti. Pajamos buvo susiję su internetinių svetainių kūrimu ir po to jų pardavimu.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2014-02-19 23:44

Gyventojas, gavęs pajamų, nuo kurių Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) nustatyta tvarka apskaičiuoti ir sumokėti pajamų...

Publikavimo data: 2014-02-19 23:44

Gyventojas, gavęs pajamų, nuo kurių Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) nustatyta tvarka apskaičiuoti ir sumokėti pajamų mokestį į biudžetą privalo pats (pavyzdžiui, jeigu savarankiškai vykdė veiklą), turi pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai Metinės pajamų deklaracijos GPM308 formą (toliau – Deklaracija) ir sumokėti į biudžetą nuo šių pajamų Deklaracijoje apskaičiuotą gyventojų pajamų mokestį. Deklaracija turi būti pateikiama (atskirai už kiekvienus kalendorinius metus) kalendoriniams metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 dienos.

       Pajamų apmokestinimo tvarka priklauso nuo gautų pajamų rūšies. Internetinių svetainių kūrimo veiklos pajamos apmokestinamos taikant GPMĮ 6 str. 1 dalyje nustatytą 15 procentų pajamų mokesčio tarifą. Tačiau gyventojas, kuris tęstinį laikotarpį savarankiškai vykdo internetinių svetainių kūrimo individualią veiklą (kaip ši sąvoka apibrėžta GPMĮ), 15 proc. dydžio pajamų mokestį moka nuo apmokestinamųjų pajamų, t. y. nuo skirtumo, apskaičiuoto iš gautų individualios veiklos pajamų atėmęs su šia veikla susijusius leidžiamus atskaitymus (išlaidas).

       Vadinasi, jeigu gavote pajamų, nuo kurių GPMĮ nustatyta tvarka nebuvo sumokėtas (išskaičiuotas) pajamų mokestis, turėtumėte pateikti Deklaracijas už 2009-2010 metus bei sumokėti jose apskaičiuotą pajamų mokestį. Kadangi Deklaracijos teikiamos pavėluotai, turėtumėte jas pateikti nedelsiant. Pateikti Deklaraciją už 2008 metus nereikia (šios Deklaracijos pateikimui taikoma Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatyme nustatyta senatis).

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.