...

Gydantys balzamai

Žinių bazė

2013.11.25

Laba diena, norėčiau importuoti iš trečiųjų šalių balzamus, gamintojas nurodo, kad jie yra gydantys ir naturalūs. Kokių leidimų reikia Lietuvoje, kas turi išduoti licenzijas.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2013-11-25 11:55

Jeigu  Jūsų ketinamas platinti gaminys atitinka kosmetikos gaminio kriterijus visų pirma, pažymėtina, kad asmenys, pateikiantys į Lietuvos Respublikos rinką kosmetikos...

Publikavimo data: 2013-11-25 11:55

Jeigu  Jūsų ketinamas platinti gaminys atitinka kosmetikos gaminio kriterijus visų pirma, pažymėtina, kad asmenys, pateikiantys į Lietuvos Respublikos rinką kosmetikos gaminius, kurie yra importuojami iš valstybių ne Europos Sąjungos narių, išskyrus Islandijos Respubliką, Lichtenšteino Kunigaikštystę ir Norvegijos Karalystę, privalo pranešti (notifikuoti) apie gaminių patekimą į rinką pateikdami raštu (paštu ar elektroniniu būdu ir pasirašytus elektroniniu parašu) arba faksu – Vilniaus visuomenės sveikatos centrui šiuos duomenis:
- asmens, pateikiančio kosmetikos gaminį į Lietuvos Respublikos rinką (gamintojo ar jo platintojo, arba asmens, kurio užsakymu kosmetikos gaminys yra gaminamas, arba asmens, atsakingo už importuoto kosmetikos gaminio pateikimą į Europos Bendrijos rinką) vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą; juridinio asmens ar filialo pavadinimą, kodą, buveinės adresą, telefono, fakso numerius, elektroninio pašto adresą;
 pateikiamų kosmetikos gaminių pavadinimus originalo ir lietuvių kalbomis;kosmetikos gaminių gamybos vietos adresą, jei jie yra gaminami Lietuvos Respublikoje, arba pirmojo importo  į Europos Bendrijos rinką adresą.

Taip pat platinami kosmetikos gaminiai privalo atitikti Lietuvos higienos normos HN 62:2003
„Kosmetikos gaminiai. Bendrieji reikalavimai, draudžiamos ir ribojamos medžiagos“ nustatytus reikalavimus. Kosmetikos gaminių gamintojai, jų įgalioti atstovai ar asmenys, atsakingi už gaminių patiekimą į rinką, turi pareigą pateikti vartotojams nustatyto pobūdžio
informaciją apie kosmetikos gaminį, siekiant, kad visuomenei būtų lengvai  prieinama informacija apie kosmetikos gaminio sudėtį ir turimų duomenų apie naudojamo kosmetikos gaminio nepageidaujamą poveikį žmogaus sveikatai.

Taip pat pažymėtina, kad kosmetikos gaminių, kurių tinkamumo terminas ilgesnis kaip 30 mėnesių, būtina nurodyti laikotarpį nuo pakuotės atidarymo, per kurį naudojamas gaminys nekenkia vartotojui.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.