...

Gėlių paviljonas

Žinių bazė

2013.12.25

Sveiki, noriu atsidaryti savo gėlių parduotuvę (pavilijoną) Pavilijoną norečiau pasistatyti vietoi ankščiau stovėjusio kiosko. Kokių pirmų veiksmų aš turėčiau imtis? Kokių dokumentų, leidimų man reikės?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2013-12-25 18:02

Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kurioje vietoje norite statyti paviljoną ir ar jis bus laikytinas statiniu, kaip tai apibrėžta Statybos įstatyme. Statybos...

Publikavimo data: 2013-12-25 18:02

Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kurioje vietoje norite statyti paviljoną ir ar jis bus laikytinas statiniu, kaip tai apibrėžta Statybos įstatyme. Statybos įstatymo ir jo lydimųjų teisės aktų nuostatos taikomos tik statiniams, t. y. nekilnojamiesiems daiktams, turintiems laikančiąsias konstrukcijas. Taigi, jeigu paviljonas laikytinas kilnojamuoju daiktu, jo pastatymui nei projekto, nei statybą leidžiančio dokumento nereikia, pakanka gauti žemės valdytojo sutikimą laikyti paviljoną toje vietoje.

Jei paviljonas atitiktų statinio požymius, reikėtų vadovautis statybos techninio reglamento STR 1.07.01:2010 „Statybą leidžiantys dokumentai“ nuostatomis. Šiuo atveju paklausime pateiktų duomenų nepakanka norint išsamiai įvertinti būsimo paviljono įrengimui keliamus reikalavimus. Jei ketinate paviljoną statyti Vilniaus mieste, būtina turėti laikino nesudėtingo statinio-kiosko įrengimo projektą, atlikti statybos darbus pagal nustatyta tvarka patvirtintą projektą bei gauti leidimą vykdyti veiklą naujai įrengtame paviljone. Vilniaus miesto savivaldybė yra patvirtinusi naujų kioskų (paviljonų) pavyzdžius, kurių privalu laikytis statant naujus paviljonus vietoj esamų. Vilniaus miesto savivaldybė taip pat teikia konsultacijas naujų paviljonų projektavimo klausimais.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.