...

Gaminių pardavimas galerijoje, kokie mokesčiai?

Žinių bazė

2013.03.27

Sveiki, savo pačius kurtus gaminius noriu pardavinėti meno galerijoje, sudarant su jais sutartį. Ar man reikės mokėti kokius mokesčius? Ar privaloma išsiimti verslo liudijimą ar pažymą? Ar čia gali būti taikoma išimtis, jei per metus pajamos neviršys 8000,00 Lt. – jokių mok. nereikės?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-03-27 15:51

eigu gyventojas kuria tam tikrus gaminius turėdamas konkretų tikslą – juos parduoti ir gauti pajamų, be to, tokia veikla verčiasi...

Publikavimo data: 2013-03-27 15:51

eigu gyventojas kuria tam tikrus gaminius turėdamas konkretų tikslą – juos parduoti ir gauti pajamų, be to, tokia veikla verčiasi savarankiškai tęstinį laikotarpį (ne pavieniai sandoriai), tai laikoma, kad gyventojas vykdo individualiąją veiklą. Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 2 str. 7 dalyje individualioji veikla apibrėžiama kaip savarankiška bet kokio pobūdžio komercinė ar gamybinė veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį.

Būtent todėl Jums reikėtų registruoti individualiąją veiklą. Individualiąją veiklą gyventojas gali vykdyti arba pagal verslo liudijimą, arba pagal pažymą. Vykdant individualiąją veiklą pagal verslo liudijimą šiuo metu galėtumėte pasirinkti Keramikinių buities ir puošybos gaminių bei dirbinių gamyba (EVRK klasė 23.41), Juvelyrinių papuošalų gamyba ir taisymas (EVRK klasės 32.12, 95.25), Dirbtinės bižuterijos gamyba (EVRK klasė 32.13), Taikomosios dailės ir vaizduojamojo meno dirbinių gamyba (EVRK klasė 90.03) ir kt. Jeigu Jūsų planuojama veikla leidžiama užsiimti vykdant individualiąją veiklą pagal verslo liudijimą (priklauso nuo EVRK kodo), siūlytume rinktis būtent šią formą.  Tik atkreipiame dėmesį į tai, kad pagal šiuo metu galiojančią tvarką gyventojas, vykdydamas individualiąją veiklą pagal verslo liudijimą, juridiniams asmenims per mokestinį laikotarpį gali parduoti savos gamybos prekių ir paslaugų už ne daugiau nei 15500,00 litų.

Dėl mokesčių. Įsigydamas verslo liudijimą fizinis asmuo turi sumokėti savivaldybių tarybų nustatytą fiksuoto dydžio pajamų mokestį, kuris  2013 metais negali būti mažesnis nei 1530,00 Lt (mažesnis fiksuoto dydžio pajamų mokestis taikomas neįgaliesiems, asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus ir pan.). Fiksuoto dydžio pajamų mokestis apskaičiuojamas proporcingai išduodamo verslo liudijimo galiojimo laikotarpiui ir turi būti sumokėtas iki verslo liudijimo išdavimo.

Be fiksuoto pajamų mokesčio, gyventojas, vykdantis individualią veiklą pagal verslo liudijimą, turi mokėti PSD (privalomojo sveikatos draudimo) ir VSD (valstybinio socialinio draudimo) įmokas. Pagal Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 17 str. 5 dalies nuostatas, fizinis asmuo, vykdantis individualią veiklą pagal verslo liudijimą, pats už save kas mėnesį turi mokėti 90 Lt dydžio PSD įmokas. VSD įmokos – 50 proc. bazinės pensijos dydžio (bazinės pensijos dydis šiuo metu 360,00 Lt) – t.y. 180,00 Lt.

Asmenys, kurie patenka į apdraustųjų valstybės lėšomis sąrašą arba dirba pagal darbo sutartį, PSD įmokas apskaičiuoja proporcingai išduoto verslo liudijimo galiojimo laikotarpiui ir tokią PSD įmoką gali sumokėti kartą per metus, tačiau ne vėliau kaip iki kitų metų gegužės 1 dienos, o VSD įmokų gali nemokėti, jeigu jie privalomai draudžiami VSD pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.