Europos sąjungos (Italijos) įmonė nori atsidaryti Lietuvoje parduotuvę, nuo ko pradėti?
2013.12.17
Italijos įmonė, kuri verčiasi siuvimo paslaugomis (siuvimo fabrikas) norėtų realizuoti savo pagamintą produkciją ir Lietuvoje (atsidaryti parduotuvę), nuo ko reikėtų pradėti? Ar reikia įsteigti įmonę Lietuvoje, ar kažkaip galima atsidaryti tik parduotuvę? Kokie teisės aktai reglamentuoja šias “procedūras” ? Kur mums reikėtų kreiptis?
Temos: Mokesčiai, Pardavimai, Teisė, Verslo pradžia.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Mantas Gerdauskis
Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"
Publikavimo data: 2013-12-17 10:23
Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad užsienio vienetas, norėdamas Lietuvos Respublikoje atidaryti parduotuvę gali: 1) įsteigti juridinį asmenį (uždarąją akcinę...
Publikavimo data: 2013-12-17 10:23
Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad užsienio vienetas, norėdamas Lietuvos Respublikoje atidaryti parduotuvę gali: 1) įsteigti juridinį asmenį (uždarąją akcinę bendrovę arba mažąją bendriją); 2) veikti per nuolatinę buveinę Lietuvos Respublikos teritorijoje. Užsienio vieneto filialas, užsienio vieneto atstovybė, atitinkantys Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo (toliau – PMĮ) 2 straipsnio 22 dalyje išvardytas sąlygas, laikomi nuolatinėmis buveinėmis PMĮ tikslais. Pažymėtina, kad juridinio asmens filialas yra struktūrinis juridinio asmens padalinys, turintis savo buveinę ir atliekantis visas arba dalį juridinio asmens funkcijų. Juridinio asmens filialas nėra juridinis asmuo. Juridinis asmuo atsako pagal filialo prievoles ir filialas atsako pagal juridinio asmens prievoles (Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.53 straipsnis). Tuo tarpu, remiantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.56 straipsnio nuostatomis, juridinio asmens atstovybė yra juridinio asmens padalinys, turintis savo buveinę ir turintis teisę atstovauti juridinio asmens interesams ir juos ginti, sudaryti sandorius bei atlikti kitus veiksmus juridinio asmens vardu, vykdyti eksporto ir importo operacijas, tačiau tik tarp užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų, įsteigusių atstovybę, arba su ja susijusių įmonių, įstaigų ar organizacijų ir atstovybės. Kaip ir filialas, atstovybė nėra juridinis asmuo, todėl juridinis asmuo atsako pagal atstovybės prievoles ir atstovybė – pagal juridinio asmens prievoles. Dėl atsakomybės klausimo įmonei gali būti saugiau steigti atskirą juridinį asmenį, už kurio prievoles steigėjas neatsako.
Juridinio asmens, užsienio vieneto filialo, atstovybės steigimą Lietuvos Respublikoje iš esmės reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymas, Lietuvos Respublikos mažųjų bendrijų įstatymas.