Esu įkūręs individualią įmonę ar galiu dirbti kirpėju?

Žinių bazė

2014.03.24

Esu užsienio pilietis, turiu leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje. Šiuo metu esu įkūręs individualią įmonę, kurios veiklos sritis yra prekyba automobiliais. Savo šalyje esu įgyjęs kirpėjo specialybę, todėl norėčiau Lietuvoje dirbti kirpėju, kadangi turiu laisvo laiko ir mėgstu šį darbą. Savo salonui atidaryti šiuo metu neturiu papildomų lėšų. Norėčiau pagal sutartį nuomotis iš grožio salono vieną darbo vietą. Ar turėdamas individualią įmonę galiu verstis šia veikla tokiomis salygomis? Ar papildomai reikalingas verslo liudijimas ? Gal yra dar kažkas į ką turėčiau atkreipti dėmesį?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-03-24 10:52

Individuali įmonė gali vykdyti bet kokią įstatymams neprieštaraujančią veiklą. Todėl Jums norint nuomotis iš grožio salono darbo vietą ir verstis...

Publikavimo data: 2014-03-24 10:52

Individuali įmonė gali vykdyti bet kokią įstatymams neprieštaraujančią veiklą. Todėl Jums norint nuomotis iš grožio salono darbo vietą ir verstis kirpėjo veikla nėra būtina gauti verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą.

Atkreiptinas dėmesys, kad grožio paslaugų, tarp jų ir plaukų priežiūros, sveikatos saugos reikalavimus nustato Lietuvos higienos norma HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, kurios privalo laikytis visi juridiniai ir fiziniai asmenys teikiantys grožio paslaugas. Prieš pradedant vykdyti veiklą būtina susipažinti su Higienos normoje HN 117:2007 įtvirtintais reikalavimais bei įsigyti leidimą-higienos pasą. Leidimo-higienos paso išdavimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. liepos 13 d. įsakymu Nr. V-632 patvirtintos Leidimų-higienos pasų išdavimo taisyklės.

Pažymėtina, kad asmenys, teikiantys grožio paslaugas, gali dirbti tik pasitikrinę sveikatą. Kirpėjų sveikatos patikrinimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gegužės 7 d. nutarimu Nr. 544 patvirtinti Darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, tik iš anksto pasitikrinusiems ir vėliau periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamosiomis ligomis, sąrašas ir šių darbuotojų sveikatos tikrinimosi tvarka. Asmuo, norintis teikti grožio paslaugas, privalo iš anksto ir vėliau periodiškai (kasmet) tikrintis, ar neserga užkrečiamosiomis ligomis, tokiomis kaip tuberkuliozė.

Taip pat asmenys, teikiantys grožio paslaugas, turi būti įgiję žinių higienos ir pirmosios medicinos pagalbos teikimo klausimais bei turėti sveikatos žinių atestavimo pažymėjimus, kurie turi būti laikomi grožio paslaugų teikimo vietoje. Atitinkamų pažymėjimų išdavimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. V-69 patvirtintos Privalomojo pirmosios pagalbos mokymo ir Privalomojo higienos įgūdžių mokymo programos.

Pažymėtina, kad grožio paslaugų teikėjas turi turėti kiekvienos teikiamos grožio paslaugos teikimo aprašą (paslaugos teikimo technologijos (proceso atlikimo būdo ir priemonių) aprašymą), parengtą pagal higienos normos 117:2007 3 priede pateiktą formą.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.