...

Dėl vaistažolių arbatai ir kremų, tepalų, lūpų balzamų pardavimo

Žinių bazė

2020.03.26

Kokie reikalavimai, mokesčiai ir leidimai, norint prekiauti vaistažolėmis arbatai, augintomis pačios ir surinktomis iš laukų ar miško, taip pat kremų, tepalų, lūpų balzamų, hidrolatų pardavimas internetu? Ar galima pagal verslo liudijimą? Ar reikia mokėti PSD turint invalidumą, o vėliau būnant pensijoje? Ar reikalingas higienos pasas?
Ačiū už atsakymus.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Agnė Aušrė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Publikavimo data: 2020-05-08 12:35

Norint prekiauti jūsų paminėtais produktais yra svarbu atkreipti dėmesį į specialius higienos reikalavimus. 2008 m. rugsėjo 11 d. Lietuvos Respublikos...

Publikavimo data: 2020-05-08 12:35

Norint prekiauti jūsų paminėtais produktais yra svarbu atkreipti dėmesį į specialius higienos reikalavimus. 2008 m. rugsėjo 11 d. Lietuvos Respublikos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius įsakymu Nr. B1-468 patvirtintuose „Mažais kiekiais surenkamų Lietuvos Respublikos rinkai tiekiamų arbatžolių ir/ar prieskonių tvarkymo reikalavimuose“ yra nustatyti bendrieji reikalavimai, skirti fiziniams ir juridiniams asmenims renkantiems, džiovinantiems, fasuojantiems arbatžoles, skirtas galutiniam vartotojui ar vietiniams mažmeninės prekybos subjektams. Arbatžolių tvarkymo subjektas privalo turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kurio forma ir išdavimo tvarka yra tvirtinama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu. Atkreipkite dėmesį ir į prekės ženklinimo reikalavimus, kuriuos reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“. Prekybai internetu verslo liudijimas netinka, tačiau galite pasirinkti kitą teisinę verslo formą: individualią veiklą pagal pažymą, steigti individualią įmonę, mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę. PSD mokėti Jums nereiks, kadangi esate draudžiamas asmuo valstybės lėšomis (pvz. pensininkas, neįgalusis asmuo ir kt.).

Ekspertai

Agnė Aušrė

Agnė Aušrė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.