...

Dėl tarpininkavimo perkant prekes internetu

Žinių bazė

2013.01.02

Noriu tarpininkauti įsigijant prekes internetu ir uždirbti iš sutaupytų pinigų parsisiunčiant prekes. Kadangi prekes užsakys keli pirkėjai, o atsisiuntimo mokestis vienas, aš galėsiu iš jo sutaupyti ir kažkiek uždirbti. T.y. jei pirktų vienas pirkėjas jis mokėtų 16 svarų sterlingų už atsisiuntimą ir jei pirktų keli kaip vieną užsakymą irgi būtų tie patys 16 svarų sterlingų mokestis.  Tad skirtingiem pirkėjam, kuriem tarpininkausiu aš padarysiu po mažesnį mokestį tarkime po 14 svarų sterlingų, man liktų nuo dviejų pirkėjų sutaupyti 18 svarų sterlingų.
Ar reikėtų man išssiimti individualią veiklą pagal pažymą, jei mano realios pajamos būtų tarpininkavimo mokestis (sutaupytas iš pirkimo masto), o ne prekių įsigijimas. Ar tiesiog užtektų deklaruoti metų pabaigoje kaip kitas gautas pajamas (nes jos labai nedidelės būtų) ir sumokėti 15 proc. GPM?
Patarkite prašau, nes negaliu imtis veiklos, jei mokesčiai būtų didesni nei mano uždarbis

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-01-02 23:58

Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymas (Žin., 2002, Nr.73-3085, toliau – GPMĮ) numato skirtingą pajamų apmokestinimą gyventojams pajamas gaunant iš...

Publikavimo data: 2013-01-02 23:58

Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymas (Žin., 2002, Nr.73-3085, toliau – GPMĮ) numato skirtingą pajamų apmokestinimą gyventojams pajamas gaunant iš atsitiktinių sandorių ar verčiantis atitinkamos rūšies individualia veikla.

GPMĮ 2 str. 7 dalyje individuali veikla apibrėžiama kaip savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį.
Individualios veiklos pažyma suteikia teisę gyventojui verstis bet kokio pobūdžio komercine arba gamybine veikla, savarankiška kūryba, moksline, profesine, įskaitant laisvąsias profesijas, ir kita panašaus pobūdžio savarankiška veikla, išskyrus nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų  pardavimo ir (ar) nuomos veiklą bei veiklą, kurią, pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus, gali vykdyti tik juridiniai asmenys.

Vadinasi, savarankiškai sprendimus priimantis gyventojas, kuris siekdamas gauti ekonominės naudos tęstinį laikotarpį, tarpininkauja internetu įsigytas prekes parsisiunčiantiems asmenims, siūlydamas jiems mažesnį prekių siuntimo mokestį, GPMĮ 35 str. 2 dalyje nustatyta tvarka turi įregistruoti individualią veiklą.
Gyventojo už tarpininkavimą gauta pajamų suma būtų laikoma individualios veiklos pajamomis, kurios apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu, taikant GPMĮ 6 str. 3 dalyje nustatytą 5 proc. mokesčio tarifą.

Pajamų mokesčiu apmokestinamas skirtumas, kuris apskaičiuojamas iš gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų atėmus GPMĮ 18 straipsnyje nurodytus leidžiamus atskaitymus, t. y. su pajamų gavimu (uždirbimu) susijusias visas veiklai vykdyti faktiškai patirtas išlaidas (pagrįstas juridinę galią turinčiais dokumentais) arba, gyventojo pasirinkimu, leidžiamais atskaitymais gali būti laikoma suma, lygi 30 proc. gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų (tokiu atveju išlaidas pagrindžiančių dokumentų turėti neprivaloma).

Individualią veiklą vykdantys gyventojai taip pat turi mokėti privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (toliau – VSD) įmokas. 9 proc. PSD ir 28,5 proc. dydžio VSD įmokos, skaičiuojamos nuo 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų, neatėmus PSD ir VSD įmokų. Šių įmokų apskaičiavimą bei sumokėjimą administruoja SODRA, konsultacijos teikiamos tel. 1883.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.