...

Dėl mokesčių besiverčiant video failų pardavimo internetine veikla

Žinių bazė

2013.12.17

Savo video efektus bei video klipus esu patalpinęs shutterstock.com svetainėje, kuri yra tarsi didelis video/foto medziagos turgus, kuriame užsiregistravę žmonės iš viso pasaulio perka/parduoda kitų žmonių pateikiamą video/foto medžiagą ir ją naudoja savo projektuose.
Tiesioginio kontakto tarp pirkėjų – pardavėjų nebūna (tai reiškia faktūrų niekas niekam nesiunčia), viską atlieka automatiškai shutterstock sistema. T.y už parduotą video ar foto failą, sistema automatiškai perveda 20-50% procentų nuo šio failo kainos (likusius 80-50% shutterstock pasiima sau).
Vėliau, pasiekus tam tikra balansą – galima persivesti minėtus uždirbtus pinigus sau iš shutterstock sistemos į asmeninę PAYPAL saskaitą (doleriais), o iš ten į savo LT banką.

Mno klausimas, ar vykdydamas tokią veiklą privalau turėti įregistruotą individualią veiklą?
Kokius mokesčius turėčiau mokėti? Vienintelė informacija apie gaunamus pinigus į savo PAYPAL sąskaitą iš shutterstock svetainės būtų paprasčiausia PAYPAL ataskaita, ar jų pakaktų?
Kaip skaičiuoti šiuo atveju sąnaudas? Koks būtų GPM? Kaip elgtis su VSD mokesciu jei apart šios laisvalaikio veiklos dirbu normalioje darbovietėje ir ten jau iš mano algos išskaičiuoja VSD?

Didžiausias ačiū!

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-12-17 12:51

Jeigu vykdote tam tikrą ekonominę veiklą turėdamas(-i) konkretų tikslą – siekiate naudos bei gauti pajamų, be to, tokia veikla verčiatės...

Publikavimo data: 2013-12-17 12:51

Jeigu vykdote tam tikrą ekonominę veiklą turėdamas(-i) konkretų tikslą – siekiate naudos bei gauti pajamų, be to, tokia veikla verčiatės savarankiškai tęstinį laikotarpį (ne pavieniai sandoriai) – būdingas tęstinumas ir savarankiškumas, tai laikoma, kad Jūs vykdote individualiąją veiklą. Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 2 str. 7 dalyje individualioji veikla apibrėžiama kaip savarankiška bet kokio pobūdžio komercinė ar gamybinė veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Todėl deklaruoti vykdomos individualios veiklos faktą privaloma – apie tai visų pirma turite pranešti mokesčių administratoriui.

Informaciją apie mokesčius, kuriuos moka gyventojas, vykdydamas individualią veiklą pagal pažymą, rasite čia:
http://www.bznstart.lt/klausimai/mokesciai/346/Kokie-mokesciai-uz-individualia-veikla-atliekant-matematikos-tiriamuosius-darbus

Buhalterinės apskaitos taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. vasario 17 d. įsakymu Nr. 1K-040 „Dėl Gyventojų, besiverčiančių individualia veikla (išskyrus gyventojus, įsigijusius verslo liudijimus), buhalterinės apskaitos taisyklių patvirtinimo” (Žin., 2003, Nr. 18-785), nurodo, kad gyventojas turi išrašyti dokumentą, liudijantį pardavimo faktą, kiekvienam pirkėjui. Tai reiškia, kad Jūs turite išrašyti pardavimo dokumentą galutiniam pirkėjui, o apmokestinamasis asmuo, kuris būtent ir patalpina Jūsų siūlomą prekę konkrečioje svetainėje, Jums turi išrašyti pardavimo dokumentą už tarpininkavimo paslaugas.

Informaciją apie GPM ir VSD įmokų mokėjimą rasite aukščiau pateiktoje nuorodoje. Tik noriu pabrėžti, kad nesvarbu, jog gaunate su darbo santykiais susijusių pajamų (minėjote, dirbate), VSD ir GPM įmokas vis tiek turėsite mokėti.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.