...

Darbas turint lietuvišką UAB arba MB, Švedijoje

Žinių bazė

2016.07.05

Visos įplaukos būtų gaunamos iš Švedijos įmonių, bet įmonė registruota Lietuvoje. Kokie įmonės bei darbuotojų mokesčiai būtų privalomi sumokėti mano įmonei? Ar būtina registruotis mokesčių mokėtoju Švedijoje? Darbuotojų numatoma >30. Ar galimas pareigų dubliavimas, t.y. būti įdarbintam Lietuvoje ir Švedijoje?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2016-07-05 23:00

Lietuvos įmonė turėtų mokėti visus pagrindinius mokesčius Lietuvoje, kaip ir įprasta lietuviška įmonė: *darbuotojų mokesčiai: SODRA ir GPM nuo darbo...

Publikavimo data: 2016-07-05 23:00

Lietuvos įmonė turėtų mokėti visus pagrindinius mokesčius Lietuvoje, kaip ir įprasta lietuviška įmonė:

*darbuotojų mokesčiai: SODRA ir GPM nuo darbo užmokesčio pagal darbo sutartį (išskyrus komandiruotpinigius, kurie būtų neapmokestinami. Tam, kad komandiruotpinigiai būtų neapmokestinami, darbuotojo atlyginimas “ant popieriaus” turėtų būti 1,3 karto didesnis nei LR nustatytas minimumas + 1 eur (t.y. šiai dienai 495 eur). Taip pat atskirai turėtumėte pasidomėti Švedijos darbo apmokestinimo reguliavimu užsieniečiams, nes gali būti reikalavimas, kad įdarbinti darbuotojai gautų ne mažesnį atlyginimą nei analogiškas pareigas užimantys Švedijos piliečiai, arba ne mažiau nei Švedijoje mokamas minimumas). Atskirai darbuotojų darbinti Švedijoje veikiausiai Jums nereikėtų, nes darbutojas būtų įdarbintas Lietuvos įmonėje, o Švedijoje dirbtų nuomos sutarties pagrindais.

*Pelno mokestis 5 arba 15 proc. (15 proc. jei įmonė viršys 300 000 eur metinę apyvartą)

*PVM mokestis – nereiktų mokėti, jei sąskaita už darbuotojų nuomą būtų išrašoma užsienio įmonei. Atskirai reiktų pasidomėti Švedijos VMI, ar neatsiranda prievolė registruotis PVM mokėtoju Švedijoje (remiantis kitų šalių pavyzdžiais, registruotis tik mokesčio mokėtoju Švedijoje tikrai turėtų būti galima). 

*Kiti (santykinai nedideli) mokesčiai: pavyzdžiui, taršos (jei naudojamas automobilis Lietuvoje, nekilnojamojo turto, jei įmonė nuomojasi patalpas iš fizinio asmens, ar turi savo nuosavas patalpas Lietuvoje).

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.