...

Buitinių atliekų išvežimas

Žinių bazė

2013.12.11

Sveiki,
Norėčiau Kaune pradėti nuomuoti buitinių atliekų konteinerius ir teikti šiukšlių išvežimo paslaugas iš privačių įmonių bei gyvenamųjų namų bendrijų. Šiukšlės būtų vežamos į netoli miesto esantį savartyną. Norėčiau paklausti, ar man reikia kokių nors specialių leidimų/licencijų norint pradėti šia veiklą?

Pagarbiai

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-12-11 22:06

Kaip suprantame, Jūs norėtumėte teikti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas, nes į komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos sąvoka įeina komunalinių atliekų surinkimas,...

Publikavimo data: 2013-12-11 22:06

Kaip suprantame, Jūs norėtumėte teikti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas, nes į komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos sąvoka įeina komunalinių atliekų surinkimas, vežimas, naudojimas, šalinimas, šių veiklų organizavimas, stebėsena, šalinimo vietų vėlesnė priežiūra. Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu, savivaldybės yra atsakingos už komunalinių atliekų tvarkymo sistemų diegimą, antrinių žaliavų surinkimo ir perdirbimo organizavimą, sąvartynų įrengimą bei eksploatavimą ir atitinkamos savivaldybės teritorijoje nustato komunalinių atliekų tvarkymą, t. y. kas turi teisę teikti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas ir šioms paslaugoms taikomus tam tikrus reikalavimus.

Komunalinių atliekų tvarkymas Kauno mieste reglamentuojamas savivaldybės tarybos patvirtintomis Kauno miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėmis. Šiose taisyklėse numatyta, kad komunalinių atliekų tvarkytojas gali teikti atliekų tvarkymo paslaugas Kauno miesto savivaldybės teritorijoje tik sudaręs sutartį su savivaldybe. Ūkio subjektas, kuris sudaro sutartį su savivaldybe, parenkamas Viešųjų pirkimų įstatymo numatyta tvarka. Nėra būtina sudaryti minėtą sutartį, jeigu planuojama teikti paslaugas, susijusias tik su komunalinių atliekų konteinerių nuoma, tačiau, paminėtina, kad šiose taisyklėse taip pat numatyta, kad komunalinių atliekų tvarkytojas nemokamai aprūpina komunalinių atliekų turėtojus  mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteineriais. Remiantis viešai skelbiama informacija, 2013 m. Kauno miesto komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratoriumi savivaldybės tarybos sprendimu paskirta uždaroji akcinė bendrovė “Kauno švara”. Taigi, šiuo metu Kauno mieste nėra galimybių teikti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų, nes šiuo metu yra sudaryta ir galiojanti sutartis tarp Kauno miesto savivaldybės ir  bendrovės “Kauno švara”.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.