...

Ar UAB gali įsteigti vienas žmogus?

Žinių bazė

2013.12.20

Turiu įndividulią įmonę vetrinarijos paslaugos ir prekyba gyvūnų maistu ir kt. Noriu, kad būtų UAB. Nuo ko pradėti, ar reikalinga daugiau žmonių, buhalterės.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-12-20 20:12

UAB steigti gali ir vienas steigėjas. Kai bendrovę steigia vienas steigėjas, sudaromas bendrovės steigimo aktas. Pirmiausia pažymėtina, kad norint įregistruoti...

Publikavimo data: 2013-12-20 20:12

UAB steigti gali ir vienas steigėjas. Kai bendrovę steigia vienas steigėjas, sudaromas bendrovės steigimo aktas. Pirmiausia pažymėtina, kad norint įregistruoti UAB, steigėjas turi sukaupti reikiamų lėšų (juridinio asmens kapitalui formuoti – min. 10 000 Lt, išlaidoms steigimo ir kitų teisinių dokumentų rengimui, notaro ir Juridinių asmenų registro paslaugoms apmokėti, patalpų ar buveinės adreso nuomai, pirmiesiems darbuotojų atlyginimams bei mokesčiams ir įmokoms, reikalingiausiai biuro įrangai ir pan.). Sukaupus reikiamas lėšas, parengiami dokumentai bendrovės steigimui – steigimo aktas, įstatai. Dokumentai tvirtinami notaro ir tuomet UAB registruojama Juridinių asmenų registre. Bendrovė laikoma įsteigta nuo jos įregistravimo Juridinių asmenų registre.

Bendrovės apskaitos negali tvarkyti bendrovės vadovas, ją tvarko vyriausiasis buhalteris (buhalteris) arba pagal sutartį apskaitos paslaugas teikianti įmonė arba apskaitos paslaugas savarankiškai teikiantis asmuo. Įsteigus UAB galima priimti į darbą darbuotojus. Įdarbinus darbuotoją, papildomai be darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio darbdavys savo lėšomis moka VSD – 30,98 %, įmokas į garantinį fondą – 0,2 %.

Steigiant UAB steigėjas atsako tik savo įnašo į juridinio asmens kapitalą dydžiu (išskyrus tam tikrus įstatymų numatytus atvejus, pvz., jei nustatoma subsidiari uždarosios akcinės bendrovės atsakomybė).

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.