...

Ar reikia priskaičiuoti pardavimo PVM, perkant nuotraukas internetu iš JAV bendrovės ir jas parduodant internetu į kitas pasaulio šalis?

Žinių bazė

2013.07.26

Lietuvos įmonė X, PVM mokėtoja, JAV įmonei Y sumoka už galimybę prekiauti internetinėmis nuotraukomis, kai įmonė X parduoda pirkėjui Z (bet kurios šalies), tuomet įmonė Y sumažina gauto avanso sumą. jeigu įmonė X neparduos nei vienos nuotraukos, įmonė Y gauto avanso negrąžins.
Ar vykdant tokią veiklą internetinėje erdvėje įmonei X atsiranda prievolė prisiskaičiuoti pardavimo PVM, kai įvyksta sandoris? Ar Lietuvos įmonė turi apie tai informuoti Lietuvos muitinę?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2013-07-26 10:55

Ar taikyti PVM ar ne, priklauso nuo to kam parduodate nuotraukas ir kokią informaciją apie save pateikia pirkėjas. Jeigu nuotraukas...

Publikavimo data: 2013-07-26 10:55

Ar taikyti PVM ar ne, priklauso nuo to kam parduodate nuotraukas ir kokią informaciją apie save pateikia pirkėjas.
Jeigu nuotraukas parduodate juridiniamas asmenims (įmonėms) įsikūrusioms ne Lietuvoje, tuomet PVM nereikia priskaičiuoti (sąskaitoje reikėtų nurodyti jog pagal LR. PVM įstatymą 13 str. 2 d. taikomas atvirkštinis apmokestinimas. Galite nurodyti ir direktyvą 2006/112/EB 44 str.) Jeigu nuotraukas parduodate Lietuvoje įsikūrusioms įmonėms, tuomet turite priskaičiuoti/išskirti PVM.
Jeigu nuotraukas parduodate fiziniams asmenims (kurie, dažniausiai neturi PVM mokėtojo kodo ir nevykdo apmokestinamos veiklos) įsikūrusiems Lietuvoje ar ES šalyse, tuomet turite išskirti PVM. Jei fizinis amuo įsikūręs kitose šalyse tuomet PVM galite netaikyti (PVM įstatymo 13 str. 14 dalis). TAČIAU tam, kad galėtumėte netaikyti PVM turite turėti įrodymus, jog fizinis asmuo yra ne Lietuvos ar ES gyventojas. Įrodymas gali būti fizinio asmens pateiktas patvirtintas dokumentas iš šalies registro tarnybos, jog jis yra būtent tos šalies gyventojas. Kadangi praktiškai tokius dokumentus pateikti sudėtinga t.y, neįmanoma tiksliai identifikuoti, kurioje šalyje įsikūręs pirkėjas, geriausia fiziniams asmenims visuomet taikyti PVM. 13.14 d.
Muitinės apie tokius pardavimus informuoti nereikia.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.