...

Ar reikia mokėti pelno mokestį dirbant pagal IV pažyma?

Žinių bazė

2020.10.15

Sveiki, pradėsiu dirbti kaip freelanceris su individualios veiklos pažyma. Kaip suprantu, man, kaip tokiam asmeniui taikomi mokesčiai yra – PSD, VSD ir GPM. Bet naujoje sutartyje, pagal kurią ruošiuosi dirbti, matau punktą, kuriame minimas ir pelno mokestis (PM). Ar tai mokestis kurį man užkrauna paslaugų pirkėjas, nors turėtų pats susimokėt, ar vis dėl to, tai tik formalumas? Dėkui.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Jurijus Clavas

Direktorius ir bendraįkūrėjas / UAB Starfish Academy, UAB Promis.lt

Publikavimo data: 2020-11-24 13:59

Greičiausiai jūsų minimoje sutartyje yra įsivėlusi klaida, nes fiziniam asmeniui pelno mokesčio nėra, dirbant apgal individualią veiklą, kaip ir jūs...

Publikavimo data: 2020-11-24 13:59

Greičiausiai jūsų minimoje sutartyje yra įsivėlusi klaida, nes fiziniam asmeniui pelno mokesčio nėra, dirbant apgal individualią veiklą, kaip ir jūs pats paminėjote yra mokami PSD, VSD ir GPM, bet ne pelno mokestis. Pelno mokesis yra mokamas juridinių asmenų.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2021-01-15 13:47

Vykdant individualią veiklą, reikia mokėti gyventojų pajamų mokestį, privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokas. Pelno mokestį...

Publikavimo data: 2021-01-15 13:47

Vykdant individualią veiklą, reikia mokėti gyventojų pajamų mokestį, privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokas. Pelno mokestį moka juridiniai asmenys (įmonės). Taigi, gavęs pajamų, vykdydamas individualią veiklą, turėsite mokėti gyventojų pajamų mokestį, o ne pelno mokestį. Sutarties turinį turite apspręsti su paslaugų pirkėju ir tiksliai išsiaiškinti visas sutarties sąlygas Jūs pats, tačiau mokesčio dydį ir jo sumokėjimo tvarką nustato ne civilinių sutarčių sąlygos, o atitinkamų mokesčių įstatymų nuostatos.

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Jurijus Clavas

Jurijus Clavas

Direktorius ir bendraįkūrėjas / UAB Starfish Academy, UAB Promis.lt

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.