...

Ar reikia mokėti kokius nors mokesčius?

Žinių bazė

2013.07.17

Esu drabužius užsakantis tarpininkas. Iš savo veiklos aš negaunu jokių pajamu, tik nuolaidų drabužiams sau. Ar aš turiu mokėti kokius nors mokesčius? Ačiū už atsakymą.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-07-17 20:03

Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu vykdydami konkrečią veiklą siekiate ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį, laikoma, kad Jūs vykdote...

Publikavimo data: 2013-07-17 20:03

Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu vykdydami konkrečią veiklą siekiate ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį, laikoma, kad Jūs vykdote individualiąją veiklą. Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085, toliau – GPMĮ) 2 str. 7 dalyje individualioji veikla apibrėžiama kaip savarankiška bet kokio pobūdžio komercinė ar gamybinė veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį.
Prieš pradėdami vykdyti individualiąją veiklą, apie tai turite informuoti mokesčių administratorių, pateikdami įregistravimo į Mokesčių mokėtojų registrą/išregistravimo iš Mokesčių mokėtojų registro prašymo formą.
Neaišku, koks tikslus Jūsų vykdomos veiklos kodas – tarpininkavimas ar prekyba, todėl siūlau kreiptis į Statistikos departamentą dėl EVRK kodo nustatymo. Žinant tikslų EVRK kodą, aišku, kokios rūšies individualiąją veiklą – pagal verslo liudijimą ar pagal pažymą – galima vykdyti.
Gyventojų, vykdančių individualią veiklą, pajamos apmokestinamos 5 arba 15 procentų GPM tarifu, taip pat gyventojai turi mokėti PSD (privalomojo socialinio draudimo) bei VSD (valstybinio socialinio draudimo) įmokas.

Atsakymą, susijusį su mokėtinais mokesčiais, rasite čia:

1) Vykdant individualią veiklą pagal verslo liudijimą:

http://www.bznstart.lt/klausimai/mokesciai/338/Individuali-veikla-ar-verslo-liudijimas-tinkamas-importui-is-Kinijos

2) Vykdant individualią veiklą pagal pažymą:

http://www.bznstart.lt/klausimai/mokesciai/346/Kokie-mokesciai-uz-individualia-veikla-atliekant-matematikos-tiriamuosius-darbus

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.