...

Ar įmanoma ir kaip pakeisti individualios veiklos pažymą į verslo liudijimą?

Žinių bazė

2013.01.26

Jau keletą metų vykdau individualią veiklą pagal pažymą, esu PVM mokėtojas. Kadangi mano parduodamų prekių pelnas smarkiai krito ir sumokėjus PVM bei kitus mokesčius nebelieka jokio pelno, pradėjau galvoti, kaip atsisakyti individualios veiklos pažymos ir galbūt isigijus verslo liudijimą dar kaip nors kitaip uždirbti. Įsigijęs verslo liudijimą norėčiau importuoti nedideliais kiekiais iš Kinijos prekes ir jas parduoti skelbimų portaluose arba savo interneto svetainėje. Ar viršijus 155 000 litų pajamų per metus ir vėl turesiu tapti PVM mokėtoju? Ar verslo liudijimas suteiks man galimybę užsiimti tokia prekyba? Patarkite, kaip man elgtis?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-01-26 12:14

Kadangi ruošiatės užsiimti internetine prekyba (iš Kinijos importuotas prekes pardavinėti internetu), dėl pasirinktos veiklos rūšies (e.prekybos) individualios veiklos pagal verslo...

Publikavimo data: 2013-01-26 12:14

Kadangi ruošiatės užsiimti internetine prekyba (iš Kinijos importuotas prekes pardavinėti internetu), dėl pasirinktos veiklos rūšies (e.prekybos) individualios veiklos pagal verslo liudijimą vykdyti negalėsite. Šiuo atveju turite arba toliau užsiimti invidualia veikla pagal pažymą arba rinktis kitą verslo formą. Be to, kad ir kokią veiklos rūšį (kuri leidžiama) pasirinktumėte, vykdydami individualią veiklą pagal verslo liudijimą negalite būti PVM mokėtojais – verslo liudijimus įsigiję gyventojai gali vykdyti veiklą tik tuo atveju, jei neprivalo registruotis ir nebus įregistruoti PVM mokėtojais.

Daugiau informacijos, kokią veiklos rūšį galite pasirinkti, vykdydami individualią veiklą pagal pažymą arba pagal verslo liudijimą, rasite čia: http://www.vmi.lt/lt/?itemId=101421

O ar pasilikti prie individualios veiklos pagal pažymą ar steigti juridinį vienetą, patarti sudėtinga – viskas priklauso nuo veiklos apimties, veiklos rūšių plėtimo ir kt.aplinkybių. Individuali veikla pagal pažymą kaip verslo forma patraukli, nes nekeliami aukšti buhalterinės apskaitos tvarkymo reikalavimai, be to, yra galimybė samdyti darbuotojus.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.