...

Ar galiu prekiauti kitoje ES šalyje pirktomis garsių firmų prekėmis be pačių gamintojų sutikimo.

Žinių bazė

2013.12.04

Pavyzdžiuj prekės-drabužius pirkčiau is stambaus tiekėjo Anglijoje ir ketinu parvežti parduoti į Lietuvą, nors firmos ir pakankamai garsios Lietuvoje jų ženklai užregistruoti nėra.
1. Ar galiu laisvai jomis prekiauti be gamintojų ar jų atstovu sutikimo ?

citata is kito atsakymo:
Taigi prieš perkant tokias prekes reikia įsitikinti, ar jos teisėtai yra ES rinkoje, t. y. reikia prašyti dokumentų, patvirtinančių, kad pats gamintojas (jo įgaliotas asmuo) jas pardavė į ES rinką.

Tarkime prekės yra ES rinkoje teisėtai ir žinoma autentiškos-nesuklastotos su tų firmų ženklinimu ir etiketėmis,
2. Ar išveždamas prekes iš vienos ES šalies i kitą ES šali šuo atveju iš Anglijos i Lietuvą nieko nepažeisiu ?
3. Ar prekės laisvai gali judeti tarp ES šalių.( ar gali būti kokių nors gamintojų regijoninių apribojimų kurie neleistų transortuoti jų gaminių iš vienos ES šalies i kitą ? )

Išanksto dėkoju.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-12-04 06:05

Remiantis Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymo 40 str., taip pat Europos  parlamento ir tarybos direktyva 2008/95/EB,  jeigu prekės yra išleistos...

Publikavimo data: 2013-12-04 06:05

Remiantis Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymo 40 str., taip pat Europos  parlamento ir tarybos direktyva 2008/95/EB,  jeigu prekės yra išleistos į Europos Bendrijos rinką su prekių ženklo savininko sutikimu ir nėra suklastotos, prekės ženklo savininkas negali uždrausti kitam asmeniui prekiauti atitinkamomis prekėmis (teisių išsėmimo taisyklė). Atsižvelgiant į tai, įsigijus prekes yra būtina įsitikinti, kad jos yra teisėtai išleistos į rinką, t.y. gauti dokumentus patvirtinančius, kad pats prekių gamintojas ar jo atstovas perdavė prekes į rinką.

Atkreiptinas dėmesys, kad prekes išleidus į rinką Jungtinėje Karalystėje išleidus pačiam prekių savininkui ar esant jo sutikimui, minėtoji teisių išsėmimo taisyklė taikoma visoje Europos Bendrijos rinkoje. Todėl nėra jokių kliūčių prekes teisėtai įsigytas vienoje Europos sąjungos valstybėje, šiuo atveju Jungtinėje Karalystėje, įvežti į Lietuvą ir čia jomis prekiauti.

Atsižvelgiant į Europos sąjungos sutartimis įtvirtintą laisvą prekių ir paslaugų judėjimą Europos sąjungoje, taip pat nėra numatyta galimybė gamintojams riboti prekių pardavimą ar gabenimą atitinkamose valstybėse Europos Bendrijos rinkos viduje.

Kita vertus, prekių ženklo savininkas turi teisę uždrausti prekių ženklu pažymėtas prekes, kurios išleistos į Europos Bendrijos rinką, eksportuoti į Jungtines Amerikos Valstijas ar ne Europos Bendrijos kitas valstybes. Be to, būtina pažymėti, kad tolesnė prekių apyvarta leidžiama tik toms konkrečioms prekėms, kurios buvo išleistos į Europos Bendrijos rinką, t.y. prekių ženklo savininkas galėtų drausti perpardavinėti prekių ženklu pažymėtas prekes, kurios buvo įsigytos Kinijoje arba Jungtinėse Amerikos Valstijose, nepaisant to, kad tokios pačios prekės yra parduodamos ir Jungtinėje Karalystėje.

Būtina pažymėti, kad remiantis 2011 m. birželio 11 d. Vyriausybės nutarimu  Nr. 697 patvirtintomis mažmeninės prekybos taisyklėmis, pardavėjui draudžiama parduoti prekes, kurių įsigijimas teisės aktų nustatyta tvarka nepatvirtintas prekių įsigijimą patvirtinančiais dokumentais. Dokumentais patvirtinančiais prekių įsigijimą yra laikomi raštinės prekių pirkimo – pardavimo sutartys, PVM sąskaitos – faktūros. Taip pat draudžiama parduoti prekes, nepaženklintas teisės aktų nustatyta tvarka. Prekių ženklinimo tvarką nustato Prekių ženklinimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2002 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. 170 patvirtintos Lietuvos Respublikoje parduodamų daiktų (prekių) ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklės. Taip pat pažymėtina, kad pardavėjas taip pat turi pareigą užtikrinti parduodamų prekių saugumą, kaip tai nustatyta Produktų saugos įstatyme.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.