...

Ar galima verstis individualia veikla pagal pažymą?

Žinių bazė

2014.04.24

ES šalies, užsienio įmonė norėtų samdyti asmenį Lietuvoje atlikti konsultacines paslaugas jos klientams Lietuvoje (intelektualinės, konsultacinio pobūdžio paslaugos apie įmonės teikiamas paslaugas). Ar asmeniui užtenka registruotis individualiai veiklai pagal pažymą, ar visgi būtina privaloma įforminti darbo sutartį tarp įmonės ir asmens.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2014-04-24 21:46

Atsakant į Jūsų klausimą, reikia paminėti, kad individuali veikla pagal pažymą ir darbo santykiai yra iš esmės skirtingi dalykai. Individuali...

Publikavimo data: 2014-04-24 21:46

Atsakant į Jūsų klausimą, reikia paminėti, kad individuali veikla pagal pažymą ir darbo santykiai yra iš esmės skirtingi dalykai. Individuali veikla – savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Norint užsiimti individualia veikla, privaloma individualią veiklą registruoti. Tuo tarpu darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu (LR Darbo kodekso 93 straipsnis).

Taigi Jūs turėsite pasirinkti: jeigu konsultuojantis asmuo jums teiks paslaugas pagal civilinius teisinius santykius, konsultavimas bus jo tęstinė, savarankiška veikla, toks asmuo veiks savo rizika, be abejo, jis turės pasirinkti sau tinkamą veiklos variantą – veikla pagal individualios veiklos pažymą, verslo liudijimą ar paslaugų teikimas įsteigus įmonę.

Jeigu Jūsų santykiai su konsultuojančiu asmeniu iš esmės atitiks darbo teisinių santykių požymius, kaip tai numatyta LR Darbo kodekse, tuomet su asmeniu privalo būti sudaroma darbo sutartis. Kitaip tariant įdarbinti pagal individualios veiklos pažymą nėra galima, kadangi tai yra skirtingo pobūdžio teisiniai santykiai. 

Ekspertai

Augustina Martinėlytė

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.