...

Ar galima išsiimti verslo liudijimą, jei turiu individualios veiklos pažymą?

Žinių bazė

2013.12.12

Vykdau meninę, kūrybinę veiklą pagal individualios veiklos pažymą. Ar norint užsiimti kita trumpalaike veikla turiu išsiimti kitą individualios veiklos pažymą, o gal galiu išsiimti verslo liudijimą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-12-12 01:21

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad mokesčių mokėtojas tinkamai užpildytą Fizinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą REG812 formą...

Publikavimo data: 2013-12-12 01:21

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad mokesčių mokėtojas tinkamai užpildytą Fizinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą REG812 formą turi pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną.

Mokesčių mokėtojas turi pateikti naują prašymą (REG812 forma), kai pasikeičia ir (ar) papildomi tokie Mokesčių mokėtojų registro duomenys, kaip kitų veiklos rūšių kodai.
Taigi prašymo 1 laukelyje mokesčių mokėtojas turi įrašyti mokesčių mokėtojo identifikacinį numerį, 5 laukelyje – vardą, 6 laukelyje – pavardę, 7 laukelyje – prašymo užpildymo datą. Prašymo 8.2 laukelyje „Mokesčių mokėtojo tipas“ iš klasifikatoriaus įrašo mokesčių mokėtojo tipo kodą. Prašymo 8.2.2 laukelyje „Kitų veiklos rūšių kodai (pagal EVRK)“ mokesčių mokėtojas įrašo pradedamos kitos veiklos rūšies kodą, laukelyje „R*“ nurodo įrašo tipą „N“, laukelyje „R**“ – pradedamos naujos veiklos pradžios datą. Prašymą pasirašo mokesčių mokėtojas ar jam atstovaujantis asmuo, nurodydamas to atstovaujančio asmens telefono numerį, elektroninio pašto adresą.

Tačiau jeigu planuojama veikla patenka į veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašą, patvirtintą 2002-11-19 Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 1797 „Dėl verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių“, gali būti išsiimamas verslo liudijimas.

Daugiau informacijos telefonu 8 655 92353 arba el. paštu m.gerdauskis@adlex.lt

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.