...

Noriu pradėti tiekti maistą biurams

Žinių bazė

2013.11.20

Noriu pradėti tiekti maistą biurams, tačiau pagamintą maistą norėčiau pirkti iš jau veikiančių maisto tiekėjų – kavinės (mano įmonė dirbtų su klientų paieška, užsakymais, rinkodara). Ar reikia man maisto tiekimo licencijos? Pagrindinė idėja – tam tikras maistas tam tikrai tikslinei auditorijai. Paslaugos teikėjas klientui – mano įmonė (veiklos formos dar nepasirinkau), klientas moka mano įmonei, aš atsiskaitau su tiekėjais pgl sąskaitas. Tačiau ne iki galo aišku ar aš privalau turėti leidimus maistui tiekti, ar esu atsakinga už maisto kokybę (o gal galima tai sutvarkyti juridiškai, kad atsakingas maisto tiekėjas)?
Ačiū už atsakymą.

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Darius Paulikas

Advokato padėjėjas / Advokatų kontora Drakšas, Mekionis ir partneriai

Publikavimo data: 2013-11-20 09:51

Maisto tvarkymo subjektams teisė užsiimti maisto tvarkymu suteikiama ir patvirtinama teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai išduodant maisto tvarkymo subjekto...

Publikavimo data: 2013-11-20 09:51

Maisto tvarkymo subjektams teisė užsiimti maisto tvarkymu suteikiama ir patvirtinama teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai išduodant maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą.

Jeigu, kaip sakote, Jūsų įmonė dirbtų su klientų paieška, užsakymais ir rinkodara, tai Jums greičiausiai nereiktų maisto tvarkymo subjekto pažymėjimo. Maisto tvarkymas yra bet koks poveikis maistui arba veiksmams su juo ar atskiromis jo sudėtinėmis dalimis (įskaitant maisto gaminimą, ruošimą, perdirbimą, pakavimą, laikymą, saugojimą, gabenimą, paskirstymą, tiekimą, pateikimą parduoti, pardavimą), galintis turėti įtakos maisto saugai, kokybei ir mitybos vertei.

Tačiau, jeigu Jūsų veikla apimtų, pavyzdžiui, užsakymo priėmimą, maisto pardavimą ir pagamintų patiekalų išvežiojimą į klientų biurus – tokia veikla užsiimti galėtumėte tik gavę minėtą maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą. Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimai išduodami atsižvelgiant į tai, kokio pobūdžio bus Jūsų darbas su pačiu maistu (pvz. pagamintų patiekalų išvežiojimas ir kt.).

Kokybė, tai maisto savybių visuma, tenkinanti konkrečius vartotojo poreikius, kurių protingai galima tikėtis, bei atitinkanti saugos ir kitus privalomuosius teiss aktų nustatytus reikalavimus. Jūs už maisto kokybę atsakingas tokia apimtimi, kiek turit sąlytį su juo (pvž. laikant, gabenant). Dirbant su maistu reikia laikytis Lietuvos Respublikos maisto įstatymo reikalavimų ir maisto higienos taisyklių, įtvirtintų Lietuvos Respublikos higienos normoje HN 15:2005 „Maisto higiena“.

Tikslinga manyti, jog jei neturite galimybės įtakoti maisto kokybės, jo gaminimo proceso, o tik išvežiojate maistą po biurus – tai neturėtumėte būti ir atsakinga(s) už kokybės trūkumus, kurie atsirado maisto pagaminimo procese. Žinoma, tokios ir panašios sąlygos turėtų būti aiškiai aptartos su tais asmenimis, su kuriais ketinate bendradarbiauti. Taip pat labai svarbu, kad galutinis vartotojas žinotų, iš kokios kavinės ar restorano maistą jis užsisako ir kas yra maisto gamintojas.

Ekspertai

Darius Paulikas

Darius Paulikas

Advokato padėjėjas / Advokatų kontora Drakšas, Mekionis ir partneriai

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.