...

Kokie mokesčiai taikomi už mobiliųjų programėlių pardavimą arba uždarbį iš juose esančių reklamų? (užsienio rinkoje)

Žinių bazė

2014.03.03

Esu studentas, norintis parduoti savo mobiliąją programėlę. Bei užsidirbti iš reklamos, kuri bus rodoma šios programėlės nemokamoje versijoje. Ar gavęs šias pajamas iš užsienio turiu sumokėti kažką papildomai neskaitant 15% GPM? Dirbant pagal individualią veiklą. Taip pat, jei privalomi papildomi mokesčiai ar būtų teoriškai kitas variantas (dirbti ne individualios veiklos pagrindu) vykdyti šią veiklą su mažesniais mokesčiais?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2014-03-03 01:33

Kadangi ketinate užsiimti e. prekyba, kaip Lietuvos gyventojas galite vykdyti individualiąją veiklą pagal pažymą  (individualioji veikla  pagal  verslo liudijimą šiuo...

Publikavimo data: 2014-03-03 01:33

Kadangi ketinate užsiimti e. prekyba, kaip Lietuvos gyventojas galite vykdyti individualiąją veiklą pagal pažymą  (individualioji veikla  pagal  verslo liudijimą šiuo atveju  negalima)  arba rinktis  kitą verslo formą (pavyzdžiui, IĮ, MB, UAB). Dėl  mokėtinų  mokesčių:  kadangi  nenurodytas EVRK  kodas,  kuris suteikiamas  vykdomai  veiklai, negalime  nurodyti  tikslaus  GPM  tarifo  –  ar  tai  būtų  15  proc.,  kuris  taikomas  laisvosioms profesijoms, ar 5 proc. – visoms kitoms veikloms.  Programėlės sukūrimas ir pardavimas gali būti priskiriamas prie laisvųjų profesijų, o pajamoms iš šios  veiklos  taikomas  15  proc.  GPM  tarifas,  tuo  metu  reklamai  –  5  proc.  GPM  tarifas.  Siūlau kreiptis  į  Statistikos  departamentą  dėl  tikslaus  EVRK  kodo  nustatymo  ir  priskyrimo  –  tada  bus aišku, koks GPM tarifas taikomas pajamoms iš vykdomos individualiosios veiklos.   Be  GPM,  turėsite  mokėti  PSD  (9  proc.)  ir  VSD  (28,5 proc.)  įmokas,  kurių  bazė  –  50  proc. apmokestinamųjų pajamų (neatėmus PSD ir VSD įmokų).Taip pat rekomenduoju kreiptis į užsienio šalies, kurioje pardavinėsite savo mobiliąją programėlę, mokesčių  administratorių,  kad  išsiaiškintumėte,  ar jums,  kaip  Lietuvos  gyventojui,  vykdančiam individualiąją  veiklą  pagal  pažymą,  nekyla  mokestinių  prievolių  užsiimant  prekyba  užsienio rinkoje.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.