...

Internetinio puslapio pajamos iš reklamos (adsense, affiliate)

Žinių bazė

2013.11.14

Sveiki, kuriu internetinį puslapį. Planuoju gauti pajamas iš Google reklamos (adsense), ir Affiliate nuorodų.

Kokį mokesčių mokėtojo tipą reikėtų rinktis:
– Kiti gyventojai, vykdantys individualią veiklą AR
– Gyventojas, vykdantis individualią veiklą, susijusią su laisvųjų profesijų veikla

Ir koks būtų tinkamas veiklos kodas?

Ačiū.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-11-14 14:44

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymas įtvirtina gyventojų pajamų rūšį – individualios veiklos pajamas....

Publikavimo data: 2013-11-14 14:44

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymas įtvirtina gyventojų pajamų rūšį – individualios veiklos pajamas. Individuali veikla – tai savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį: 1) savarankiška bet kokio pobūdžio komercinė arba gamybinė veikla, išskyrus nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų pardavimo ir (ar) nuomos veiklą, taip pat finansinių priemonių sandorius; 2) savarankiška kūryba, mokslinė, profesinė, įskaitant laisvąsias profesijas, ir kita panašaus pobūdžio savarankiška veikla; 3) savarankiška sporto veikla; 4) savarankiška atlikėjo veikla.

Gyventojas individualią veiklą gali vykdyti pagal pažymą arba įsigyti verslo liudijimą.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002-11-19 nutarimu Nr. 1797 „Dėl verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių“ yra patvirtintos veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašas. Nagrinėjamu atveju, įvertinus Jūsų planuojamą vykdyti veiklą, laikytina, kad ji nepriskirtina prie veiklų, kuriomis leidžiama verstis turint verslo liudijimą. Todėl rekomenduotina vykdyti individualią veiklą pagal pažymą.

Tokiu atveju fizinis asmuo ne vėliau kaip individualios veiklos vykdymo pradžios dieną Valstybinei mokesčių inspekcijai turi pateikti tinkamai užpildytą Fizinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą REG812 formą, kad būtų įregistruotas į Mokesčių mokėtojų registrą. Prašymo 8.2.1, 8.3.1 laukeliuose ‚Pagrindinės veiklos rūšies kodas (pagal EVRK)“ turi būti įrašomas mokesčių mokėtojo vykdomos pagrindinės veiklos rūšies kodas (ne mažiau kaip šeši skaitmenys) pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK 2 red.), patvirtintą Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2007-10-31 įsakymu Nr. DĮ-226. Atsižvelgiant į nurodytas veiklos ypatybes, nagrinėjamu atveju rekomenduotinas nurodyti „Pagrindinės veiklos rūšies kodas (pagal EVRK)“ – 82.99 „Kita, niekur kitur nepriskirta, verslui būdingų paslaugų veikla“ – įrašant prašyme 829900.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.