...

Fiktyvios nuorodos

Žinių bazė

2021.02.05

Mano klientas yra didelis e-komercas.  Teikiu SEO paslaugas. Aptikau, kad užkrėstas viruso nuo 2019 spalio–lapkričio. Virusas spamina iš jo serverio, spraga pas tiekėją. Dėl to klientas prarado krūvas pinigų, nes konkurentai tikėtina smigino jį organikoje su fiktyviomis nuorodomis. Dabar analizuoju 800 eilučių exceli ir net atsekiau, rodos, kažkokį IT specialistą iš (man žinomas miestas), kuris teikia tokias paslaugas ir vienoje iš nuorodų veda į jo web. Būtų įdomu į šią situaciją, diskusiją itraukti teisininkus, kokia jų nuomonė, kiek realu nubausti tokį žmogų, kiek įrodymų reikėtų surinkti.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Publikavimo data: 2021-02-05 15:46

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, jog kenkėjiškos programinės įrangos platinimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 198 straipsnį,...

Publikavimo data: 2021-02-05 15:46

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, jog kenkėjiškos programinės įrangos platinimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 198 straipsnį, baudžiamoji atsakomybė yra taikoma tam, kuris nusikalstamais tikslais ar kitaip neteisėtai gamino, gabeno, importavo, pardavė, suteikė prieigą ar kitaip platino, įgijo ar laikė įrenginius ar programinę įrangą, tiesiogiai skirtus ar pritaikytus daryti nusikalstamas veikas, taip pat slaptažodžius, kodus ar kitokius panašius duomenis, skirtus prisijungti prie informacinės sistemos ar jos dalies. Atitinkamai, įtariant tokios nusikalstamos veikos padarymą, turėtų būti inicijuojamas ikiteisminis tyrimas. Tam, kad toks būtų pradėtas turėtų būti pateikiama pakankamai medžiagos apie nusikalstamos veikos darymą. Nėra baigtinio sąrašo, kas turėtų būti pateikiama siekiant įrodyti neteisėtus veiksmus, tai gali būti LOG žurnalai ar visi kiti įrodymai, iš kurių matosi neteisėti vykdoma veikla bei patirti nuostoliai. Pažymėtina ir tai, jog tuo atveju, jei iš vykdomos nusikalstamos veikos buvo patirta nuostolių, nukentėjęs asmuo gali stoti į bylą, kaip civilinis ieškovas, reikalaudamas atlyginti visus patirtus nuostolius. Atkreipiame dėmesį, jog tai bendro pobūdžio konsultacija. Dėl detalaus vertinimo, siūlytume susisiekti su teisininku.

Ekspertai

Andrius Pranckevičius

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.