...

Individualios veiklos pažymėjimas ir individualios veiklos reklama

Žinių bazė

2014.03.21

Planuojame užsiimti vertimų individualia veikla, ar būtina nuvykti į VMI ar užtenka pažymėjimą išsiimti internetu? Esame dirbantys, vertimai bus tik savaitgalio veikla. Dėl pagrindinio darbo nėra galimybių nuvykti į inspekciją. Kokiu būdu turėtų vykti atsiskaitymai su užsakovo, jei dauguma lietuvaičių bus užsienyje. Ar užtenka sąskaitos – faktūros be parašų, tiesio su pagrindine būtina informaciją, paslaugos pavadinimo, kaina, sąskaitom?

Ar galima individualiai paslaugai sukurti internetinį puslapį? Jeigu tai vertimai, ar vėliau nebus traktuojama kaip e.parduotuvė ar kitokia veikla?

Kokia maksimali suma, kurią galima uždirbti per mėnesį, per metus? Uždirbus pinigų sumą, kokiu būdų ją deklaruoti, kas bus įrodymai: sąskaitos faktūros, pavedimai ar reikia dar kažkokių papildomų dokumentų? Sutarčių kaip suprantu nereikia, o gal ir sąskaitų faktūrų nereikia? Tiesiog sumoki privalomus mokesčius ir jau kiek gauni už paslaugas, tampa tavo, o ne Valstybės reikalas?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2014-03-21 12:25

Gyventojas pageidaujantis veiklą vykdyti įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą turi pateikti užpildytą Fizinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą...

Publikavimo data: 2014-03-21 12:25

Gyventojas pageidaujantis veiklą vykdyti įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą turi pateikti užpildytą Fizinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą REG812 formą (toliau – prašymas REG812. Prašymą REG812 gyventojas gali pateikti elektroniniu būdu (nebūtina atvykti į VMI) Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) interneto svetainėje www.vmi.lt prisijungęs prie e. VMI portalo, autorizuotų elektroninių paslaugų srityje Mano VMI, naudodamas savo e. bankininkystės duomenis ar kitas išorines priemones, e. parašą ar VMI išduotą prisijungimo kortelę. VMI gavusi gyventojo prašymą, parengia nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo pažymos FR0468 formą, kuri skelbiama ir gyventojas ją gali atsispausdinti Mano VMI.

Pagal buhalterinės apskaitos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. vasario 17 d. įsakymu Nr. 1K-040 „Dėl Gyventojų, besiverčiančių individualia veikla (išskyrus gyventojus, įsigijusius verslo liudijimus) buhalterinės apskaitos taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės) nuostatas, individualia veikla besiverčiantis gyventojas, kuris nėra įsiregistravęs pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju, suteikęs paslaugą, privalo išrašyti paslaugų pirkėjui (tiek fiziniam, tiek juridiniam asmeniui) sąskaitą faktūrą bei pildyti Gyventojo individualios veiklos pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą, kurio pavyzdinė forma pateikta Taisyklių priede. Sąskaitose faktūrose privalo būti šie rekvizitai: apskaitos dokumento pavadinimas (sąskaita faktūra), serija ir numeris, dokumento data, pardavėjo rekvizitai – fizinio asmens vardas, pavardė individualios veiklos pažymos numeris; pirkėjo rekvizitai – fizinio asmens vardas, pavardė, kodas, jeigu pirkėjas fizinis asmuo, nevykdantis veiklos, pageidauja įrašyti jo rekvizitus; prekės ar paslaugos pavadinimas, kiekis, kaina, suma; pardavėjo parašas (kai pirkėjui sąskaita faktūra siunčiama elektroninėmis priemonėmis – pardavėjo parašas neprivalomas). Paslaugos pirkėjas atsiskaityti už suteiktas paslaugas gali bankiniu pavedimu ar grynais pinigais.

Atkreipiame dėmesį, kad teikti vertimo paslaugas fiziniams asmenims (gyvenantiems Lietuvoje ir užsienyje) galima įsigijus verslo liudijimą „Vertimo veikla (įskaitant nedidelės apimties spausdinimą) (EVRK klasė 74.30, įeina į EVRK klasę 82.19)“ ir sumokėjus fiksuoto dydžio pajamų mokestį (bei privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokas). Prašymą dėl verslo liudijimo įsigijimo bei verslo liudijimą atsispausdinti galima elektroniniu būdu per Mano VMI. 

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.