...

Daugiakalbė svetainė. Kaip tvarkyti SEO?

Žinių bazė

2019.09.11

Jei turime svetainę lietuvių, anglų ir rusų kalbomis, geriausia turėti atskirus domenus kiekvienai ar vieną, kur tiesiog keistųsi kalba? Kas geriau SEO atžvilgiu?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Remigijus Kuliešius

Skaitmeninės rinkodaros agentūros „RAIBEC" vadovas ir įkūrėjas / „RAIBEC”

Publikavimo data: 2019-11-13 01:04

Jeigu duočiau atsakymą tik SEO atžvilgiu, tai jis būtų vienas. Jeigu vertinsite ne tik SEO, bet ir galimą verslo rezultatą,...

Publikavimo data: 2019-11-13 01:04

Jeigu duočiau atsakymą tik SEO atžvilgiu, tai jis būtų vienas. Jeigu vertinsite ne tik SEO, bet ir galimą verslo rezultatą, atsakymai gali skirtis. SEO turi užtikrinti ne tik geras pozicijas paieškos sistemoje, bet ir didesnį srautą iš paieškos sistemų. „Pigu.lt“ Estijoje ar Latvijoje gali būti keiksmažodis, neatspindintis veiklos ar produkto. Latvijoje tas pats „Pigu.lt“ yra žinomas kaip „220.lv“, Estijoje kaip „Kaup24.ee“. Adaptuojantis prie skirtingų rinkų, reikia atsižvelgti ne tik į SEO, bet ir į tų rinkų niuansus. Turėti domeną, kurio pavadinimas atitinka produkto pavadinimą toje rinkoje, visuomet yra naudingiau negu bereikšmis pavadinimas. Lietuvoje turime tokią kompaniją kaip „Daisotra“. Žinote, kaip ji skamba rusams? „Dai s utra“, kas reiškia „Duok iš ryto“. Kita transporto įmonė buvo „Daivera“, kas rusiškai skamba kaip „Dai, Vera“ ir verčiama „Duok, Vera“. Taip rusakalbiai ir kurdavo anekdotus sakydami: „Kas pas jus per transporto kompanijų pavadinimai Lietuvoje? Tai „Duok, Vera“, tai „Duok iš ryto“.“Kompanijos „Walmart“, „Dell“, „Sony“ išpopuliarėjo dar ne skaitmeninės rinkodaros laikais. Visi puikiai žino šias kompanijas ir jos laikosi savo pavadinimų domenų, tik adaptuoja juos skirtingoms rinkoms. Taip turime „Dell.lt“, „Sony.lt“. Jeigu jūsų pavadinimas nieko nereiškia ir negalite įsigyti produkto pavadinimą atitinkančio domeno, tuomet reikia žiūrėti technines ir organizacines galimybes. Kompanija „Samsung“ pasirinkusi tokį sprendimą, kad viskas po vienu domenu samsung.com, o Lietuvos regionas išskiriamas samsung.com/lt. Visų galimų atsakymo variantų nenumatysiu. Pagrindiniai akcentai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:
  • domeno pavadinimas ir jo reikšmė rinkoje;
  • techninės ir administracinės galimybės valdant skirtingas kalbas ir veiklas skirtingose rinkose;
  • ar domenas turi savo istoriją ir nuorodų tinklą, ar jis bus naujas.

Ekspertai

Remigijus Kuliešius

Remigijus Kuliešius

Skaitmeninės rinkodaros agentūros „RAIBEC" vadovas ir įkūrėjas / „RAIBEC”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.