...

Ar galiu paleisti internetinę svetainę reklamos tikslais su verslo liudijimu?

Žinių bazė

2013.02.07

Prekiauju turguje ir užsiimu individualia veikla su verslo liudijimu. Ar galiu atidaryti internetinę svetainę, kurioje galėčiau pristatyti savo parduodamas prekes ir kontaktus (kur galima mane rasti). Svetainėje komercinės veiklos nevykdyčiau. Tai būtų tik reklamos įrankis.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-02-07 19:23

Kad gyventojas būtų laikomas vykdančiu individualią veiklą, jo veiklai turi būti būdingas tam tikras tęstinumas taip pat siekimas gauti ekonominės...

Publikavimo data: 2013-02-07 19:23

Kad gyventojas būtų laikomas vykdančiu individualią veiklą, jo veiklai turi būti būdingas tam tikras tęstinumas taip pat siekimas gauti ekonominės naudos. Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus (EVRK 2 red.) (patvirtintas Statistikos departamento prie LR Vyriausybės generalinio direktoriaus 2007 m. spalio 31 d. įsakymu Nr. DĮ-226 (Žin., 2007, Nr. 1194877)) (EVRK) 58 skyrius apima knygų, brošiūrų, lankstinukų, žodynų, enciklopedijų, atlasų, žemėlapių ir jūrlapių leidyba; laikraščių, žurnalų ir kitų periodinių leidinių leidyba; žinynų, katalogų ir adresų knygų leidyba bei kita leidyba; programinės įrangos leidyba. Leidyba apima autoriaus teisių į informaciją (informacijos produktus) įsigijimą ir šios informacijos turinio skelbimą visuomenei, ją dauginant ir skleidžiant įvairiomis formomis. Į šį skyrių įtrauktos visos įmanomos leidybos formos (spauda, elektroninė ir garso forma, internetas, pvz., multimedijos produktai, tokie kaip žinynai kompaktiniuose diskuose ir kt.). Medžiagos talpinimas internetinėje svetainėje reklamos tikslais turėtų būti priskirtinas 58.19 EVRK klasei. 

LRV 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 patvirtintame Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąraše išskirtos veiklos rūšys, kuriomis galima verstis įsigijus verslo liudijimą. Šios komercinės veiklos vykdymas į sąrašą nėra įtrauktas. Talpinant informaciją reklamos tikslais kitų asmenų užsakymu, reikalinga įgyti individualios veiklos pažymą. Mokestinius individualios veiklos vykdymo pagal pažymą klausimus reglamentuoja Gyventojų pajamų mokesčio įstatymas.

Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąraše išskirtos veiklos rūšys, kuriomis galima verstis įsigijus verslo liudijimą. Įsigijus verslo liudijimus tiek prekybos tik ne maisto produktais veiklai, tiek ir prekybos veiklai, galima prekiauti ir kioskuose, ir turgavietėse ir užsiimti prekyba iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių bei išnešiojamąja ir išvežiojamąja prekyba. Prekybos verslo liudijimą įsigijusiam gyventojui neleidžiama parduoti bet kokias prekes kitam prekybine veikla užsiimančiam gyventojui (didmeninė prekyba įsigijus verslo liudijimą negalima).

Jei atidarius internetinę svetainę nesiekiama įgyti teisės užsiimti mažmeninės prekybos veikla (EVRK 47.91 kodas), kai pirkėjas remdamasis reklama, katalogais, informacija, pateikta interneto svetainėje, modeliais arba kitomis reklamos priemonėmis pasirenka prekes ir užsako jas paštu, telefonu arba internetu (paprastai naudojamasi specialiomis svetainės priemonėmis), parduodamų prekių ir kontaktų pristatymas internetinėje svetainėje nėra laikomas komercine veikla. Iš esmės, tokios reklamos patalpinimas internetinėje svetainėje niekuo nesiskiria nuo skelbimosi bet kokiuose kituose reklaminiuose skelbimų portaluose. Siekiant pristatyti savo prekes ir kontaktus, t.y. nevykdant komercinės veiklos internetu, EVRK kodas nėra suteikiamas.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.