...

Ar galima išduoti kursų/seminaro pažymėjimą jame įrašant internetinio puslapio pavadinimą kaip pažymėjimo pavadinimą/logotipą?

Žinių bazė

2013.11.27

Sveiki, planuoju pagal individualios veiklos pažymą vesti seminarus nagų dailės, modeliavimo temomis. Norėčiau išduoti pažymėjimus apie išklausytą medžiagą seminarų metu.
Ar būtų galima savo interneto svetainės adresą naudoti kaip pažymėjimo pavadinimą/logotipą ir po apačia parašyti veiklos numerį ? Įprastai tokie pažymėjimai reklamuoja kokią tai produkciją ar rašomas UAB pavadinimas, o vykdant individualią veiklą pavadinimo neturėsiu.
Taip pat noriu pasiteirauti ar gali fizinis asmuo turėti antspaudą? Ir ar galima būtų (jei turiu manikiūrininkės kvalifikaciją) ant antspaudo rašyti “instruktorė ir vardą pavardę” ? Iš anksto labai dėkoju už atsakymą.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-11-27 23:35

Jūsų nurodyta veikla pagal Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo įstatymą yra laikoma neformaliuoju suaugusiųjų švietimu. Tai yra asmens ir visuomenės...

Publikavimo data: 2013-11-27 23:35

Jūsų nurodyta veikla pagal Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo įstatymą yra laikoma neformaliuoju suaugusiųjų švietimu. Tai yra asmens ir visuomenės interesus atliepiantis mokymasis, lavinimasis ar studijos, kurias baigusiajam neišduodamas valstybės pripažįstamas dokumentas, patvirtinantis išsilavinimo, tam tikros jo pakopos ar atskiro reglamentuoto modulio baigimą arba kvalifikacijos įgijimą. Rengti ir įgyvendinti neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas gali Lietuvos neformaliojo švietimo įstaigos, taip pat bendrojo lavinimo, profesinio mokymo, aukštesniosios ir aukštosios mokyklos, įsteigusios neformaliojo suaugusiųjų švietimo padalinius (skyrius, grupes ir t.t.), kiti juridiniai ir fiziniai asmenys, kurie Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka yra įgiję teisę užsiimti neformaliuoju suaugusiųjų švietimu.

Atkreiptinas dėmesys į tai, jog, visų pirma, neformaliojo suaugusiųjų švietimo vykdytojai privalo užtikrinti kokybišką dalyviams teikiamų neformaliojo suaugusiųjų švietimo programų įgyvendinimą. Atsižvelgiant į planuojamą vykdyti veiklą, asmuo turėtų būti įgijęs atitinkamą išsilavinimą. Konkrečių reikalavimų Jūsų planuojamai vykdyti veiklai nėra nustatyta, tačiau, neabejotina, kad asmuo, planuojantis vesti nagų dailės, modeliavimo kursus, turi turėti atitinkamų žinių.

Atsakant į Jūsų klausimą apie pažymėjimų išdavimą, nėra nustatyta konkrečių reikalavimų tokių pažymėjimų formai ar turiniui. Todėl nėra jokių kliūčių naudotis internetinio puslapio adresą ar kitą informaciją ant pažymėjimų. Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad asmuo, užsiimantis neformaliojo suaugusiųjų švietimo veikla, gali išduoti neformaliojo suaugusiųjų švietimo pažymėjimus, patvirtinančius tik dalyvavimą neformaliojo suaugusiųjų švietimo programoje ir jos baigimą, bet ne išsilavinimo, tam tikros jo pakopos ar reglamentuoto modulio baigimą arba kvalifikacijos įgijimą. Tokie pažymėjimai gali būti pripažįstami juridinių ir fizinių asmenų, jei jų pripažinimas kitaip nereglamentuojamas teisės aktais. Tačiau formaliojo švietimo ar studijų institucijos negali išduoti valstybės pripažįstamų diplomų ar pažymėjimų remiantis tokiais pažymėjimais.

Remiantis Antspaudų apyvartos įstatymu, antspaudą gali turėti tiek juridinis asmuo, tiek ir fizinis asmuo. Antspaudas, tai įtaisas, kuriuo įspaudžiant reljefą arba dažais daromos apskritimo formos žymos su Lietuvos valstybės herbu arba savivaldybės herbu ar be jų ir su fizinio, juridinio asmens, kitos organizacijos ar jos padalinio rekvizitais. Fizinis asmuo, pageidaujantis užsakyti antspaudo pagaminimą, turi kreiptis į antspaudų gamintoją ir turi pateikti fizinio asmens komercinę, ūkinę, finansinę ar profesinę veiklą įrodantį pažymėjimą. Pažymėtina, kad įstatymai nenumato ribojimų dėl Jūsų nurodytos informacijos pateikimo antspaude. 

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.