...

Verslo vystymas ir finansavimas

Žinių bazė

2020.08.13

Vystome visai nemažą apželdinimo paslaugų verslą. Metai net pandemijos metu buvo labai dėkingi ir planuojame kitiems metams plėtrą į kitą miestą. Žinoma tam reikalingas išorinis finansavimas. Kadangi verslas ganėtinai sezoniškas, ar įmanoma gauti paskolą su mokėjimais, atsižvelgiant į gaunamas pajamas? Gauname daugiau pajamų, mokame daugiau, gauname mažiau, mokame mažiau? Kokie dar kiti reikalavimai būtų ir patarimai?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Linas Armalys

Vadovas / „Noviti finance”

Publikavimo data: 2020-09-18 12:54

Jūsų atveju yra net kelios galimybės. Pirmoji – imti paskolą su atidėtu jos grąžinimu, t.y., kai paskolą gaunate dabar, o...

Publikavimo data: 2020-09-18 12:54

Jūsų atveju yra net kelios galimybės. Pirmoji – imti paskolą su atidėtu jos grąžinimu, t.y., kai paskolą gaunate dabar, o grąžinti ją pradedate tik, pavyzdžiui, po 4 mėnesių laikotarpio – tada, kai yra sezonas ir jūs pradedate gauti didesnes pajamas. Antra opcija – pasinaudoti kredito linija. Šiuo atveju palūkanas mokėsite tik nuo panaudotos paskolos dalies. Kiek jos panaudoti ir kiek grąžinti – sprendžiate Jūs. Tiesa, reikalavimai kredito linijai gauti dažniausiai yra aukštesni nei verslo paskolai su grafiku, kadangi kredituotojas prisiima didesnę riziką. Yra ir trečia galimybė – pasinaudoti faktoringu, t.y., pardavus prekes su mokėjimo atidėjimu (jei jūsų pirkėjai yra kitos įmonės) perleisti šią sąskaitą kredituotojui. Tokiu atveju jūs pinigus gaunate iškart, o kredituotojas juos atgautų iš pirkėjo suėjus sąskaitos apmokėjimo terminui. Ketvirta, bene populiariausia opcija, – imti standartinę verslo paskolą ilgesniam terminui (tai reiškia, kad mokėsite mažesnes mėn. įmokas). Tokiu atveju, gavę daugiau pajamų, galėsite atlikti dalinį ar pilną išankstinį paskolos grąžinimą. Geranoriški kredituotojai netaiko išankstinio paskolos grąžinimo mokesčio ir leidžia jums būti lankstiems – naudotis paskola tol, kol jos reikia mokant nedideles įmokas, o turint laisvų pinigų – grąžinti ją anksčiau laiko. Dar keletas papildomų patarimų – kadangi jums reikia apyvartinės paskolos, greičiausiai nėra verta veltis į paskolas su užstatais. Užstato vertinimas ir užstatymas hipotekoje kainuoja papildomai, tad jeigu jums nereikia paskolos labai ilgam laikotarpiui, užstato vertinimo ir hipotekos mokesčiai gali sudaryti pernelyg dideles vienkartines išlaidas. Rinkdamiesi kredituotoją atkreipkite dėmesį ar jis gali pasiūlyti lankstų paskolos grąžinimo laikotarpį ir sąlygų koregavimą, ar netaiko paslėptų mokesčių: pvz., mokesčių už mokėjimo priminimo siuntimą, delspinigių, taikomų nuo pirmos vėlavimo dienos r pan. Šie papildomi patarimai turbūt jau standartiniai ir jie visi kalba apie tą patį – išsirinkę kokios finansavimo priemonės jums reikia, rinkitės tą kredituotoją, kuris bus jūsų finansinis partneris, o ne galimų problemų šaltinis.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.