...

Prekyba kai atsiskaitymo valiuta – Bitcoin

Žinių bazė

2013.11.28

Sveiki, turiu individualios veiklos pažymėjimą ir internetinę parduotuvėlę ir joje be tradicinių atsiskaitymo būdų, noriu pradėti leisti klientams atsiskaityti ir kryptovaliuta Bitcoin. Schema būtų tokia, prekė nuperkama tradiciniais būdais (mokant grynais, kortele, banko pavedimu t.t.), ji parduodama mano parduotuvėje klientui atsiskaitant bitkoinais. Gauti bitkoinai vėliau išgryninami į tradicinę valiutą litus arba eurus, kurioje nors Bitcoin keitykloje ir pervedami į mano banko sąskaitą. Kaip tokiu atveju reikia vesti apskaitą? Bitcoin kaina nuolatos svyruoja, tad išgryninat juos galima papildomai uždirbti arba prarasti dėl kainos šuolių. Ar pajamų deklaracijoje tokiu atveju reikia rodyti konkrečius pardavimus kai atsiskaityta bitkoinais ar užtenka tiesiog parodyti, kad tiek bitkoinų buvo išgryninta, o bitkoinai gauti už parduotas prekes? Ar keičiant prekę į bitkoinus, tai galima vadinti natūriniais mainais? Juk Bitcoin pagal dabartinius Lietuvos įstatymus nėra pinigai.

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-11-28 01:10

Sveiki, susijusį atsakymą į Jūsų pateiktą klausimą galite rasti čia: http://www.bznstart.lt/klausimai/teise/890/Kaip-Lietuvos-istatymai-traktuoja-Bitcoin Sėkmės!

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.