...

Planuoju pirkti verslą

Žinių bazė

2019.12.23

Planuoju pirkti verslą, kurio metinė apyvarta yra apie 1 mln.  Tai prekybinė įmonė, parduodanti interjero prekes. Už verslą prašo 400K (pardavėjas sako, kad per 4 metus investicija atsipirks). Kaip galėčiau atlikti patikimą  verslo vertinimą. Į ką turėčiau atkreipti dėmesį. Ar nereikėtų papildomai atlikti audito ir kaip užmatyti visas rizikas, kurios galėtų būti paslėptos.

 

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintaras Matuzas

Filialo vadovas / Capitalia

Publikavimo data: 2020-01-27 16:21

Esant tokiai sandorio sumai rekomenduočiau kreiptis į profesionalius konsultantus, nes rizikų gali tikrai būti. Jei vertinate patys pirma pastebėčiau kainą...

Publikavimo data: 2020-01-27 16:21

Esant tokiai sandorio sumai rekomenduočiau kreiptis į profesionalius konsultantus, nes rizikų gali tikrai būti. Jei vertinate patys pirma pastebėčiau kainą - ar istoriniai įmonės rodikliai patvirtina, kad vidutiniškai buvo generuojama tokia metinė grąža. Reiktų apgalvoti ar suprantamos priežastys kodėl pelningas verslas parduodamas būtent dabar. Finansinių ataskaitų auditas tikrai nepamaišys, taip pat svarbu atkreipti dėmesį į atsargas - kada atlikta inventorizacija, kokia yra atsargų kokybė ir apyvartumas (jei yra senai įsigytų atsargų, jų vertė ir galimybė realizuoti tampa abejotina), taip pat ar senos atsargos yra nurašomos. Jei inventorizacija nedaroma ir atsargos nenurašinėjamos, tai gali stipriai įtakoti realų įmonės pelną ir to pasekoje atsipirkimo terminą. Dar viena svarbi eilutė - didžiausi pirkėjai, pasitikrinkite, ar jie perka ne dėl santykio su esamais akcininkais.

Ekspertai

Gintaras Matuzas

Gintaras Matuzas

Filialo vadovas / Capitalia

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.