...

Ar steigėjas savo MB gali skolinti pinigus be palūkanų?

Žinių bazė

2013.08.22

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-08-22 09:10

Kadangi sandoris yra tarp asocijuotų asmenų (t.y. tarp MB nario ir pačios MB), tokiam sandoriui yra taikomos LR Pelno mokesčio...

Publikavimo data: 2013-08-22 09:10

Kadangi sandoris yra tarp asocijuotų asmenų (t.y. tarp MB nario ir pačios MB), tokiam sandoriui yra taikomos LR Pelno mokesčio įstatymo (toliau – PMĮ) 40 str. 2 dalies nuostatos. Atsižvelgiant į tai, MB, apskaičiuodama apmokestinamąjį pelną, pajamomis iš bet kokio sandorio ar ūkinės operacijos turi pripažinti sumą, atitinkančią šio sandorio ar ūkinės operacijos tikrąją rinkos kainą, o leidžiamais atskaitymais ar ribojamų dydžių leidžiamais atskaitymais turi pripažinti sąnaudų iš bet kokio sandorio ar ūkinės operacijos sumą, atitinkančią tokio sandorio ar ūkinės operacijos tikrją rinkos kainą. Tai reiškia, kad MB narys, skolindamas pinigines lėšas MB, jas skolina su palūkanomis. Sandorio kaina – t.y. palūkanų norma, turi atitikti esančią tuo metu rinkoje.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.