...

Laikinas darbuotojų įdarbinimas

Žinių bazė

2013.04.21

Šiuo metu ūkininkai gali įsidarbinti darbuotoją laikinai , tarkim dienai ar kitam laikotarpiui naudodami kvitus. Įdomu būtų sužinoti ar galima mažojoje bendrijoje pagal kvitus įdarbinti laikinam laikotarpiui žmogų? jei ne pagal kvitus tai kaip patartumėte oficialiai tai atlikti? Mano situacijoje tarkim per mėnesį reikalingas žmogus 4-5 dienas, įdarbinti pastoviai dėl tokių momentinių darbų neapsimoka.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-04-21 13:50

Nuo šių metų balandžio 01 dienos įsigaliojus žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatymui, fiziniai asmenys pagal...

Publikavimo data: 2013-04-21 13:50

Nuo šių metų balandžio 01 dienos įsigaliojus žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatymui, fiziniai asmenys pagal paslaugų kvitus galės teikti žemės ūkio ir miškininkystės paslaugas, kurios yra laikinos arba vienkartinės ir kurioms teikti nereikalingi specialūs įgūdžiai, kvalifikacija, leidimai, pažymėjimai, mokymai ar kursai ir išvardintos Vyriausybės patvirtintame Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų sąraše.

Todėl jeigu mažoji bendrija užsiima žemės ūkio ir miškininkystės veikla, ji gali pirkti žemės ūkio ir miškininkystės paslaugas iš fizinio asmens pagal paslaugų kvitą – nesvarbu, kokia yra juridinio asmens – paslaugų pirkėjo forma (mažoji bendrija, uždaroji akcinė bendrovė, individuali įmonė), svarbiausia, kad ji turi užsiimti žemės ūkio ir miškininkystės veikla.  Jeigu šitos sąlygos nėra tenkinamos, tada turite sudaryti darbo sutartį su darbuotoju, net jeigu jis dirbtų įmonėje tik 4-5 dienas.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.