...

Individualių apmokymų darbui su programine įranga legalizavimas

Žinių bazė

2013.09.21

Sveiki,

Dirbu projektuotoju ir esu įvaldęs kelias programines įrangas (AutoCAD, Revit, Photoshop, Corel) ir retkarčiais, laisvalaikiu individualiai pamokau studentus ar jaunus darbuotojus jomis dirbti. Pajamos per mėnesį siekia apie 200-500Lt, tačiau tai daugiau sezoninis užsiėmimas, priklausantis nuo akademinių tvarkaraščių ir pan. Norėčiau dėti skelbimą, kad tuo užsiimu ir daryti tai legaliai.

Kaip tai reikėtų registruoti – tai individuali veikla, verslas, ar tam reikia patento, paslaugų teikimo kvitų ir pan.? Mokymų klasių sudaryti neketinu ir tau daugiau būtų kaip individualaus korepetitoriaus darbas.

Ir kaip su brangiom programinėm įrangom ar man reikėtų jas kaip nors apibrėžti ir reglamentuoti kokiuose dokumentuose? Yra žinoma, kad didelė dalis studentų naudoja nelegalias versijas. Nuolatinėje darbo vietoje dirbame su legalia įranga.

Iš anksto dėkui už atsakymą.

Pagarbiai,

Andrius

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Publikavimo data: 2013-09-21 20:31

Norint vykdyti Jūsų aprašytą veiklą Jums pakaktų išsiimti individualios veiklos pažymėjimą. Patento tam nereikia, steigti juridinio asmens tokiai veiklai vykdyti...

Publikavimo data: 2013-09-21 20:31

Norint vykdyti Jūsų aprašytą veiklą Jums pakaktų išsiimti individualios veiklos pažymėjimą. Patento tam nereikia, steigti juridinio asmens tokiai veiklai vykdyti taip pat nėra reikalo.

Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, Jūs privalote tvarkyti savo veiklos apskaitą kaip tai yra nustatyta Buhalterinės apskaitos taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. vasario 17 d. įsakymu Nr.1K-040 „Dėl gyventojų, besiverčiančių individualia veikla (išskyrus gyventojus, įsigijusius verslo liudijimus), buhalterinės apskaitos taisyklių patvirtinimo“.

Pagal šias taisykles gyventojas, vykdantis individualią veiklą turi pildyti Gyventojo individualios veiklos pajamų – išlaidų apskaitos žurnalą (atskirus žurnalus, jei yra vykdomos kelios individualios veiklos rūšys). Pagal šį žurnalą apskaičiuojami mokesčiams reikalingi duomenys. Žurnalo pildymo tvarką ir kitus niuansus reglamentuoja jau minėtos Buhalteriės apskaitos taisyklės.

Be išlaidų apskaitos žurnalo pildymo asmnuo, besiverčiantis individualia veikla, taip pat privalo išrašyti ir išduoti prekių arba paslaugų pirkėjams (toliau – pirkėjas) vieną iš šių apskaitos dokumentų, kuriais užfiksuojami prekių pardavimo ar paslaugų suteikimo sandoriai:

1. prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitą;
2. sąskaitą faktūrą;
3. PVM sąskaitą faktūrą;
4. kasos aparato kvitą;

Kalbant apie programinę įrangą reikia žinoti pagrindinę taisyklę – už kompiuteryje įdiegtą programinę įrangą atsako jo savininkas. Jei jūs atvykstate mokyti į kliento namus, Jūs nesate atsakingas už jo kompiuteryje esančios programinės įrangos legalumą, tačiau norint apsisaugoti galite surašyti raštą, kurį pasirašote Jūs ir Jūsų klientas, jame išdėstant mokymo sąlygas ir kaip sąlygą įterpiant, jog neprisiimate jokios atsakomybės už kliento kompiuteryje įdiegtą programinę įrangą ir (ar) kitą turinį.

Ekspertai

Audrius Slažinskas

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.