...

Įmonės vadovas teikia konsultavimo paslaugą pagal individualią veiklą savo įmonei

Žinių bazė

2014.03.21

Ar gali Įmonės vadovas teikti konsultavimo paslaugą, rengti seminarus pagal individualią veiklą savo įmonei?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 11:06

Atsakymą į Jūsų klausimą norėtume pradėti nuo individualios veiklos sąvokos apibrėžimo. Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 2 straipsnio 7 dalį...

Publikavimo data: 2020-01-03 11:06

Atsakymą į Jūsų klausimą norėtume pradėti nuo individualios veiklos sąvokos apibrėžimo. Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 2 straipsnio 7 dalį individuali veikla – savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Atkreipiant Jūsų dėmesį į tai, kad individuali veikla Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) gali būti vertinama labai skirtingai. Neretai VMI individualią veiklą vertina kaip darbo santykius, jei, pavyzdžiui, paslaugos nuolat teikiamos vienai įmonei, kuri taip pat suteikia darbuotojui darbo vietą, darbo priemones ir panašiai. Todėl svarbu pastebėti, kad savarankiškumas yra vienas iš esminių individualios veiklos požymių. Tai reiškia, jog asmuo, vykdydamas individualią veiklą, veikia savarankiškai, nepriklausomai nuo kitų asmenų t.y. pats dengia išlaidas, susijusia su veikla, nėra pavaldus darbdaviui, jo paslaugas teikiančios įmonės vidinei tvarkai ir panašiai. Nors individuali veikla buvo sukurta būtent smulkaus ir vidutinio verslo skatinimui, tačiau neretai susidaro situacija, kai bendrovėje faktiškai dirbantys asmenys nėra įdarbinami pagal darbo sutartį, o dirba tiesiog pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą, taip bendrovei siekiant išvengti mokesčių. Todėl svarbu paminėti Mokesčių administravimo įstatymo 10 straipsnį, kuriame teigiama, jog mokesčių teisiniuose santykiuose viršenybė teikiama šių santykių dalyvių veiklos turiniui, o ne jos formaliai išraiškai. Būtent todėl santykiai tarp bendrovės ir jai paslaugas teikiančių asmenų turi būti įforminami atsižvelgiant į tikrąjį tų santykių turinį. Konkretaus draudimo bendrovės vadovui teikti paslaugas savo įmonei pagal individualią veiklą nėra. Jei įmonės vadovas konsultavimo paslaugas teikia rinkos sąlygomis, taip pat jei nėra pagrindo teigti, kad Įmonės vadovas, teikdamas konsultavimo paslaugas, yra priklausomas nuo vienos įmonės, gauna iš jos darbo priemones, vykdo nurodymus ir pan., negalima daryti išvados, kad įmonė, sudarydama paslaugų teikimo sutartį su įmonės vadovu, siekia išvengti mokesčių. Egzistuojant aukščiau nurodytoms sąlygoms, pripažįstama, kad įmonės vadovas teisėtai teikia konsultavimo paslaugas įmonei, kurioje dirba. Šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.