...

Kaip pasamdyti žmogų, norint turėti dvi prekybos vietas?

Žinių bazė

2014.07.13

Dirbu su verslo liudijimu turgavietėje, prekyba ne maisto produktais. Noriu pamėginti atsidaryti dar vieną prekybos vietą, kokiu būdu galiu pasamdyti žmogų? Kalbu apie prekyba drabužiais, nesu garantuota, kad sugebėsiu išlaikyti dvi prekybos vietas. Kaip galėčiau legaliai nusamdyti asmenį prekiauti drabužiais kitame skyrelyje ir kokius mokesčius turėčiau mokėti? Pati auginu 2 vaikus, jauniausias 2 metukų. Turiu ūkininko pažymėjimą, bet ūkinės veiklos nevykdau.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Andrius Pacharevas

Teisės patarėjas

Publikavimo data: 2014-07-13 22:50

Norint legaliai nusamdyti papildomą žmogų (priimti į darbą papildomą darbuotoją) su juo reikia sudaryti darbo sutartį. Kiekvienoje darbo sutartyje šalys...

Publikavimo data: 2014-07-13 22:50

Norint legaliai nusamdyti papildomą žmogų (priimti į darbą papildomą darbuotoją) su juo reikia sudaryti darbo sutartį. Kiekvienoje darbo sutartyje šalys privalo sulygti dėl būtinųjų sutarties sąlygų: darbuotojo darbovietės (įmonės, įstaigos, organizacijos, struktūrinio padalinio ir kt.) ir darbo funkcijų, t. y. dėl tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbo arba tam tikrų pareigų. Taip pat kiekvienoje darbo sutartyje šalys sulygsta dėl darbo apmokėjimo sąlygų (darbo užmokesčio sistemos, darbo užmokesčio dydžio, mokėjimo tvarkos ir kt.) (LR DK 95 straipsnis). Taigi, darbo sutartis laikoma sudaryta, kai šalys susitarė dėl darbo sutarties sąlygų.

Diena prieš darbuotojo darbo pradžią reikia pranešti SODRAI, užpildant 1-SD formą. Sudarydamas darbo sutartį, darbdavys privalo pasirašytinai supažindinti priimamą dirbti asmenį su jo būsimo darbo sąlygomis, kolektyvine sutartimi, darbo tvarkos taisyklėmis, kitais darbovietėje galiojančiais aktais, reglamentuojančiais jo darbą.

Atsakant į tą klausimą ar sugebėsite mokėti darbuotojui atlyginimą ir išlaikyti antrą prekybos vietą svarbu paminėti mokesčius, kurie yra mokami, egzistuojant darbo santykiams, t.y.: gyventojų pajamų mokestis  –  15 % (moka darbuotojas), privalomojo sveikatos draudimo įmokos – 3 % (moka darbdavys), 6 % (moka darbuotojas), valstybinio socialinio draudimo įmokos – 27.98% (moka darbdavys), 3 % (moka darbuotojas), 0, 2 % – įmokos į Garantinį fondą (moka darbdavys). Dėl šių išvardytų mokesčių apskaičiavimo bei sumokėjimo yra atsakingas darbdavys.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.