...

Dėl IV pagal pažymą buhalterinės apskaitos

Žinių bazė

2017.12.29

1. Kokius dokumentus reikia pildyti (IV pagal pažymą), jei noriu prekiauti parduotuvėje ir e-parduotuvėje rūbais ir noriu pusei etato įdarbinti darbuotoją?
2. Ar pati galiu vesti buhalteriją, ar privalu, kad vestų buhalteris?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2017-12-29 12:23

Individualia veikla besiverčiantis gyventojas, tvarkydamas buhalterinę apskaitą, turi vadovautis Gyventojų, besiverčiančių individualia veikla (išskyrus gyventojus, įsigijusius verslo liudijimus) buhalterinės apskaitos...

Publikavimo data: 2017-12-29 12:23

Individualia veikla besiverčiantis gyventojas, tvarkydamas buhalterinę apskaitą, turi vadovautis Gyventojų, besiverčiančių individualia veikla (išskyrus gyventojus, įsigijusius verslo liudijimus) buhalterinės apskaitos taisyklėmis.

Gyventojai, vykdantys prekybos veiklą ir prekiaujantys patalpose, savo veikloje privalo naudoti kasos aparatą. Todėl parduotuvėje, atsiskaitymo už parduodamas prekes vietoje, turi būti įrengtas ir naudojamas Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (toliau – VMI) įregistruotas kasos aparatas ir kiekvienam pirkėjui turi būti išduodamas kasos aparato kvitas, o pirkėjui paprašius ir sąskaita faktūra (arba PVM sąskaita faktūra, jeigu asmuo įsiregistravęs PVM mokėtoju).  Kasos aparatu dirbti gali tiek veiklą vykdantis gyventojas, tiek jo įdarbintas darbuotojas. Prekiaujant internetu, kasos aparato naudoti nereikia, tačiau pardavus prekę kiekvienam pirkėjui privaloma išrašyti ir išduoti (ar išsiųsti kartu su preke) sąskaitą faktūrą (PVM sąskaitą faktūrą).

Prekiaujant parduotuvėje (patalpoje), pajamoms ir išlaidoms apskaityti (kai pajamoms apskaityti naudojamas kasos aparatas), reikia pildyti Individualia veikla besiverčiančio gyventojo kasos aparato kasos operacijų ir išlaidų apskaitos žurnalą.

Internetinės prekybos pajamoms apskaityti (kai pajamoms apskaityti nenaudojamas kasos aparatas) reikia pildyti Gyventojo individualios veiklos pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą. Vadinasi, prekiaujant ir parduotuvėje ir internetu, reikia pildyti du žurnalus. Metų pabaigoje kiekvieno žurnalo pajamų ir išlaidų skiltyse nurodyti duomenys susumuojami ir naudojami užpildant Metinės pajamų deklaracijos GPM308 formą, t. y. deklaruojant pajamas.

Gyventojas, vykdantis individualią veiklą pagal pažymą, gali samdyti darbuotojus su jais sudarydamas darbo sutartis. Konsultacijas dėl darbo sutarčių sudarymo, darbo laiko apskaitos ir kt. pagal kompetenciją teikia Valstybinė darbo inspekcija. Apie asmenų įdarbinimą  reikia pranešti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniam skyriui (toliau – SODRA). Nuo darbuotojui išmokamo darbo užmokesčio turi būti mokamas gyventojų pajamų mokestis (į VMI biudžeto sąskaitą), privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokos (į SODROS biudžeto sąskaitą) bei apie darbuotojams apskaičiuotą ir išmokėtą darbo užmokestį, sumokėtus mokesčius turi būti teikiamos deklaracijos.

Individualios veiklos buhalterinę apskaitą galite vesti pati, nebūtina samdyti buhalterio.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.