...

Dėl galimybės darbuotojams savo sąskaita pabūti ilgiau komandiruotės mieste

Žinių bazė

2014.01.06

Praktiškai tai atrodytu taip: komandiruote nuo pirmadienio iki penktadienio. Tačiau žmogus atskrenda penktadienį, negauna už tai komandiruotpinigių, nakvynpinigių, tačiau būna tame mieste, kuriame nuo pirmadienio prasidės komandiruotė
Iškyla klausimas, kaip legaliai apiforminti tokia operacija: skrydžio bilietai perkami nuo penktadienio iki kito penktadienio, o komandiruote išrašoma nuo pirmadienio iki penktadienio, t.y.dvi dienos iki tol (šeštadienis ir sekmadienis) lieka darbuotojo sąskaita. čia didžioji dilema yra nesutapimas tarp skrydžio bilietu ir komandiruotes datų.
Kaip Jūs manote ar įmanomas toks variantas? Kaip patartumėte tokius atvejus įforminti?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Artūras Tukleris

Vyresnysis teisininkas / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Publikavimo data: 2014-01-06 14:09

Darbo kodekso 143 straipsnio 1 dalies 2 punkte nurodyta, jog į darbuotojo darbo laiką tarnybinės komandiruotės ir tarnybinės kelionės į...

Publikavimo data: 2014-01-06 14:09

Darbo kodekso 143 straipsnio 1 dalies 2 punkte nurodyta, jog į darbuotojo darbo laiką tarnybinės komandiruotės ir tarnybinės kelionės į kitą vietovę laikas. Nurodote, jog darbuotojo komandiruotė prasideda pirmadienį ir tęsiasi iki penktadienio, tačiau formaliai kelionė prasideda penktadienį. Galimybė iš esmės įmanoma, tačiau pagrindinis faktas, kurį reikia nustatyti, yra kieno iniciatyva ir dėl kokių priežasčių vykstama penktadienį, nors komandiruotė prasideda tik pirmadienį. Visų pirma, pati kelionė į komandiruotės vietovę, t.y. vykimas penktadienį, visais atvejais bus apmokamas kaip komandiruotė. Klausimas kyla dėl šeštadienio ir sekmadienio.

Yra galimybė, jog šios dienos gali būti laikomos ne komandiruotės dienomis, jeigu būtų aiškiai išreikštas darbuotojo prašymas vykti į komandiruotę anksčiau. Pavyzdžiui, darbuotojas pats nori nuvykti į komandiruotės vietą anksčiau negu prasideda komandiruotė dėl tam tikrų asmeninių priežasčių. Tokiu atveju, turi būti darbuotojo rašytinis prašymas, nurodant aplinkybes ir motyvus. Tuomet darbdavys įsakymu įformina šį faktą ir įsakyme nurodo nuo kada prasideda komandiruotė bei apibūdina kitas aplinkybes, atsiskaitymo su darbuotoju sąlygas ir tvarką. Kita vertus, jeigu Jūsų aprašytoje situacijoje iniciatyva nepriklauso nuo darbuotojo valios, visas laikotarpis nuo vykimo į komandiruotę iki grįžimo, yra laikomas komandiruote ir darbuotojui turės būti mokami dienpinigiai.

Ekspertai

Artūras Tukleris

Artūras Tukleris

Vyresnysis teisininkas / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.