...

Darbas ligoninėje 1,25 etato

Žinių bazė

2014.05.09

Laba diena, dirbu ligoninėje 1.25 et., dabar pas mus suminė darbo laiko apskaita. Norėčiau sužinot, ar nieko nepažeidžiu dirbdama į savaitę vieną dieną tokiu grafiku-7.36+naktinis budėjimas nuo 19 val. iki 7val. ir toliau tęsiu darbą vėl 7.36.
Darbo sutartis skamba taip 1.0 etato kaip vyresnioji skyriaus sesuo, o 0,25 etato -budėjimai. Man kyla klausimas ar aš galiu dirbti po naktinio budėjimo toliau, nes kaip vyresnioji sesuo aš turiu būti darbe, ar budėjimus reiktų dirbti per išeigines, ačiu už atsakymą!

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Andrius Pacharevas

Teisės patarėjas

Publikavimo data: 2014-05-09 18:00

Šiuo atveju sunku tiksliai atsakyti į jūsų klausimą, nes trūksta duomenų, kaip sudėliotos jūsų pamainos, kokia darbo laiko trukmė pagal...

Publikavimo data: 2014-05-09 18:00

Šiuo atveju sunku tiksliai atsakyti į jūsų klausimą, nes trūksta duomenų, kaip sudėliotos jūsų pamainos, kokia darbo laiko trukmė pagal dvi darbo sutartis, tačiau galima nurodyti į ką vertėtų atkreipti dėmesį. LR DK 144 straipsnio 5 dalyje reglamentuota, kad Darbuotojų, dirbančių ne vienoje darbovietėje arba vienoje darbovietėje, bet pagal dvi ar daugiau darbo sutarčių, darbo dienos trukmė negali būti ilgesnė kaip dvylika valandų. Tačiau LR DK 144 straipsnio 4 dalyje numatyta išimtis, kad Tam tikrų kategorijų (gydymo, globos (rūpybos), vaikų auklėjimo įstaigų, energetikos, ryšių specializuotų tarnybų bei avarijų likvidavimo specializuotų tarnybų ir kitų tarnybų, dirbančių nepertraukiamo budėjimo režimu) darbuotojams, budėtojams patalpose darbo laikas gali būti iki dvidešimt keturių valandų per parą.

Svarbu atkreipti dėmėsi ar darbovietėje nepažeidžiama teisė į nepertraukiamą poilsį. LR DK 160 straipsnis reglamentuoja nepertraukiamą poilsį tarp darbo dienų (pamainų), o LR DK 161 straipsnis – savaitės nepertraukiamą poilsį. Nepertraukiamas paros poilsis turėtų būti 11 valandų, t.y. atidirbus pamainą, Jums turėtų būti suteikta 11 valandų poilsiui. Savaitės poilsio laikas turi būti nepertraukiamos 35 valandos poilsiui, suteiktos per 7 dienas. Taip pat, jei patenkate į LR DK 144 straipsnio 4 dalies išimtį, bei darbuotojų galinčių dirbti iki 24 val. per parą sąrašą, nepertraukiamas poilsis turėtų būti 24 valandos atidirbus pamainą.

Ekspertai

Andrius Pacharevas

Andrius Pacharevas

Teisės patarėjas

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.