...

Ar tuo pat metu gali galioti “individuali veikla” ir darbo sutartis?

Žinių bazė

2014.07.14

Tiksliau, ar galima vykdyti vieną veiklą su individualios veiklos pažymą ir tuo pat metu kitoje darbovieteje turėti su darbdaviu darbo sutartį? Veiklos yra skirtingo pobūdžio.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Jurga Gradauskaitė

Teisės patarėja / Philip Morris International Inc

Publikavimo data: 2014-07-14 17:03

Teisės aktai nedraudžia vykdyti veiklos pagal individualios veiklos pažymą ir tuo pat metu vykdyti veiklą pagal darbo sutartį. Tokios veiklos...

Publikavimo data: 2014-07-14 17:03

Teisės aktai nedraudžia vykdyti veiklos pagal individualios veiklos pažymą ir tuo pat metu vykdyti veiklą pagal darbo sutartį. Tokios veiklos bus kvalifikuojamos skirtingai – civiliniai santykiai ir darbo santykiai – ir bus atitinkamai skirtingai apmokestinamos iš jų gaunamos pajamos.

Reikėtų, žinoma, atkreipti dėmesį į savo darbo sutarties ir (ar) nekonkuravimo sutarties, jei tokia yra, turinį – ar šie dokumentai nedraudžia darbo santykių metu vykdyti tam tikrą veiklą, veikti tam tikrose rinkose. Analogiški apribojimai gali būti pagal teisės aktus taikomi valstybės tarnautojams ar kitiems specifinių specialybių atstovams. Arba, jei, tarkime, asmuo įmonėje eina vadovaujančias pareigas, jo konsultacijos konkurentams, priklausomai nuo turinio, gali reikšti interesų konfliktą, lojalumo pareigos pažeidimą, ar pan.

Reikia turėti omenyje ir mokestinius aspektus – jei, pavyzdžiui, asmuo dirba įmonėje pagal darbo sutartį ir tuo pačiu metu tai pačiai įmonei teikia paslaugas veikdamas kaip individualios veiklos vykdytojas, mokesčių administratoriui gali kilti įtarimų apie mokesčių vengimą, t.y. faktinių darbo santykių „maskavimą“ paslaugų teikimu.

Ekspertai

Jurga Gradauskaitė

Jurga Gradauskaitė

Teisės patarėja / Philip Morris International Inc

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.