...

Ar galima vykdant individualią veiklą pagal pažymą samdyti partnerį bendradabiavimui?

Žinių bazė

2013.11.20

Vykdau individualią veiklą pagal pažymą. Nespėju atlikti darbų (per metus būna apie 3 mėn. kuomet turiu labai daug darbo), todėl norėčiau, kad su manimi tuo laikotarpiu kartu dirbtų dar vienas žmogus. Darbinti pagal darbo sutartį nenoriu. Jeigu taip galima, tai kaip man į žurnalą vesti pajamas, kaip mokėti mokesčius, jei dalį tos uždirbtos sumos pinigų turiu pervesti partneriui? Partneris pradėtų vykdyti individualią veiklą ir nuo savo gautos sumos mokėtų mokesčius. Galbūt dar kažkokie sprendimai būtų?
Ačiū.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-11-20 10:13

Asmenys, vykdantys individualią veiklą pagal pažymą, gali sudaryti jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį. LR Civiliniame kodekse (toliau – CK) 6.969 str....

Publikavimo data: 2013-11-20 10:13

Asmenys, vykdantys individualią veiklą pagal pažymą, gali sudaryti jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį. LR Civiliniame kodekse (toliau – CK) 6.969 str. nustatyta, kad jungtinės veiklos (partnerystės) sutartimi du ar daugiau asmenų (partnerių) kooperuodami savo turtą, darbą ar žinias įsipareigoja veikti bendrai tam tikram, neprieštaraujančiam įstatymui tikslui arba tam tikrai veiklai. Pelnas, gautas iš jungtinės veiklos, paskirstomas partneriams proporcingai kiekvieno jų indėlio į bendrą veiklą vertei, jei ko kito nenustato jungtinės veiklos sutartis (CK 6.976). Jungtinės veiklos sutartimi galima nustatyti, jog bendrus reikalus tvarko vienas iš partnerių visų partnerių vardu arba visi partneriai kartu.

Iš jungtinės veiklos gautos pajamos būtų priskiriamos individualios veiklos pajamoms ir apmokestinamos kaip individualios veiklos pajamos. Gyventojai, besiverčiantys individualia  veikla, tiek vykdantys veiklą po vieną, tiek jungtinės veiklos sutarties pagrindais, tvarkydami savo buhalterinę apskaitą turi vadovautis gyventojų, besiverčiančių individualia veikla (išskyrus įsigijusius verslo liudijimus) buhalterinės apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. vasario 17 d. įsakymu Nr. 1K-040. Gyventojai, vykdantys individualią veiklą jungtinės veiklos sutarties pagrindu, taip pat turi pildyti pajamų ir išlaidų žurnalą (žurnalus). Jeigu pajamos ir (arba) išlaidos pagal jungtinės veiklos sutartį kiekvieno jungtinės veiklos subjekto pripažįstamos pagal tai, kiek kuris uždirbo pajamų arba kokį indėlį įnešė ar kitais būdais, tuomet pajamos ir išlaidos turi būti apskaitomos kiekvieno atskirai. Jeigu pajamos ir išlaidos dalijamos proporcingai, pagal jungtinės veiklos sutartyje nustatytas proporcijas, tokiu atveju pajamos ir išlaidos gali būti fiksuojamos bendrame pajamų ir išlaidų žurnale.

Partneriams tenkančios pajamos bei išlaidos (registruotos pajamų ir išlaidų žurnale) turi būti deklaruojamos metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 d. Gyventojai (partneriai) mokesčius teisės aktuose nustatyta tvarka privalės mokėti tik nuo kiekvienam iš jų pagal jungtinės veiklos sutartį tenkančios individualios veiklos pajamų sumos.

Ekspertai

Augustina Martinėlytė

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.