...

Ar gali individualia veikla (pagal pažymą) užsiimantis asmuo (taksi paslaugos) samdyti kitus asmenis, sudarydamas darbo sutartis?

Žinių bazė

2013.07.10

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-07-10 10:08

Gyventojai, įregistravę individualią veiklą pagal pažymą, gali samdyti kitus asmenis, sudarydami su jais darbo sutartis. Darbo santykius tarp darbuotojo ir...

Publikavimo data: 2013-07-10 10:08

Gyventojai, įregistravę individualią veiklą pagal pažymą, gali samdyti kitus asmenis, sudarydami su jais darbo sutartis.

Darbo santykius tarp darbuotojo ir darbdavio (nepriklausomai ar darbdavys yra juridinis ar fizinis asmuo), darbo sutarčių sudarymą ir kitus su darbo santykiais susijusius klausimus reglamentuoja Lietuvos Respublikos Darbo kodeksas (Žin., 2002, Nr. 64-2569).

Individualią veiklą vykdantis gyventojas, į darbą priėmęs darbuotoją ir su juo sudaręs darbo sutartį, prisiima visus darbdavio – mokestį išskaičiuojančio asmens (kaip ir juridinis vienetas) įsipareigojimus, t.y. privalo mokėti darbo sutartyje numatytą darbo užmokestį ir įstatymų nustatyta tvarka išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą gyventojų pajamų mokestį, privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokas bei nustatyta tvarka deklaruoti išmokas ir išskaičiuotus mokesčius.

Gyventojų pajamų apmokestinimo pajamų mokesčiu tvarką Lietuvoje reglamentuoja Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymas (Žin., 2002, Nr. 73-3085, toliau – GPMĮ). Pagal GPMĮ 6 str. 1 dalį, su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais susijusios pajamos apmokestinamos taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą.

Nuo su darbo santykiais susijusių pajamų yra skaičiuojamos ir mokamos privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokos. Šias (PSD ir VSD) įmokas administruoja Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba (Sodra).

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.