...

Noriu užsiimti žmonių įdarbinimu savo įmonėje ir juos nuomoti įmonėms ar fiziniams asmenims.

Žinių bazė

2014.11.27

Ar galiu įdarbinti vaikų auklėtoją, pagal laikinąją darbo sutartį ir ją “pernuomoti”, pagal laikinojo įdarbinimo sutartį su fiziniu asmeniu. Kokios rizikos? Kokią veiklos formą turėčiau steigti?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2014-11-27 21:41

Laikinasis įdarbinimas yra reglamentuojamas Lietuvos Respublikos laikinojo įdarbinimo įstatyme. Minėto įstatymo 2 dalies 5 punkte numatyta, kas yra laikoma laikinojo...

Publikavimo data: 2014-11-27 21:41

Laikinasis įdarbinimas yra reglamentuojamas Lietuvos Respublikos laikinojo įdarbinimo įstatyme. Minėto įstatymo 2 dalies 5 punkte numatyta, kas yra laikoma laikinojo įdarbinimo įmone – fizinis, juridinis asmuo ar kita organizacinė struktūra, atitinkantys darbdaviui keliamus reikalavimus ir sudarę laikinojo darbo sutartis su laikinaisiais darbuotojais, turėdami tikslą juos siųsti laikinai dirbti darbo naudotojo naudai, pastarajam prižiūrint ir vadovaujant. Taigi, įdarbinimo įmone gali būti ne tik bet kokios formos juridinis asmuo, bet ir fizinis (vykdantis individualią veiklą pagal verslo liudijimą ar pažymą).

Jums norint įdarbinti vaikų auklėtoją, su ja turi būti sudaroma laikinojo darbo sutartis, pagal kurią laikinasis darbuotojas įsipareigoja laikinojo darbo sutartyje numatytas darbo funkcijas atlikti laikinojo įdarbinimo įmonės nurodyto darbo naudotojo naudai, laikydamasis pastarojo nustatytos darbo tvarkos, o laikinojo įdarbinimo įmonė įsipareigoja mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir vykdyti kitus Darbo kodekse, šiame įstatyme, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje ir laikinojo darbo sutartyje nustatytus įsipareigojimus. Asmuo (fizinis ar juridinis), kuriam darbuotoją „pernuomotumėte“, yra vadinamas laikinojo darbo naudotoju. Darbuotoją „pernuomojant“ su laikinojo darbo naudotoju turėtumėte pasirašyti laikinojo įdarbinimo sutartį. Tai yra atlygintinų paslaugų teikimo sutartis, pagal kurią laikinojo įdarbinimo įmonė įsipareigoja atlygintinai laikinai pavesti laikinajam darbuotojui atlikti šioje sutartyje numatytas darbo funkcijas laikinojo darbo naudotojo naudai, laikantis pastarojo nustatytos darbo tvarkos, o laikinojo darbo naudotojas įsipareigoja laikinuosius darbuotojus prižiūrėti ir jiems vadovauti bei užtikrinti šiame įstatyme ir šioje sutartyje nustatytas darbo sąlygas.

Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.