...

Domeno galūnės įtaka SEO

Žinių bazė

2015.05.19

Sveiki, su kuria galūne patartumėte registruoti domeną, jeigu norimas vardas jau užregistruotas su lt.
Paslaugas įmonė teikia Lietuvoje, bet kartais sulaukia ir užsakovų iš užsienio, kurie pasinaudoja Lietuvoje teikiamomis paslaugomis. Šiuo atveju, kas geriau reitingams Google: eu ar com? Ar galūnė eu nėra prasčiau reitinguojama Google už com? Tuo atveju, kai ir com galūnė užimta, kas geriau – brūkšnelis tarp dviejų domeno žodžių ar eu galūnė be brūkšnelio? Ar brūkšnelis domene turi įtakos pozicijoms Google?
Dėkoju už atsakymą

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eidmantas Ivanauskas

IT inžinierius

Publikavimo data: 2015-05-19 09:54

Patartina registruoti .com domeno galūnę. Jeigu Jūsų tikslas – lokalizacija į tam tikrose šalyse, reikėtų įsigyti vietinius domenus ir su...

Publikavimo data: 2015-05-19 09:54

Patartina registruoti .com domeno galūnę. Jeigu Jūsų tikslas – lokalizacija į tam tikrose šalyse, reikėtų įsigyti vietinius domenus ir su nauju Google ‘hreflang’ įrankiu optimizuoti tinklalapį skirtingoms kalboms. Tokiu atveju apsimoka tinklalapį talpinti tos šalies vietiniuose serveriuose (kad atitiktų IP adresas).
Kadangi Google išlaiko savo paslaptis, jų paieškos kodas nėra skelbiamas. Žiūrint iš praktinės pusės, .eu galūnė labai retai naudojama verslui, tuo tarpu .com – vienas populiariausiu pasirinkimų komercijai. Egzistuoja nusistovėjusi nuomonė, kad .com domenai ir paieškų varikliuose, ir pačišų lankytojų yra prioretizuojama lyginant su kitais TLD (top-level domain).
Taip pat siūlome pagalvoti apie klientus ir užsakovus – ne vien aklai pasitikėti SEO. Vargu ar potencialus Jūsų klientas atsimins, kad butent Jūsų domenas turi brukšnelį, o panašus – neturi. Greičiausiai Jūsų konkurentai ilgainiui sudomins potencialų klientą, nes jis nuolat patenk ne į Jūsų, o į konkurentų tinklalapį. Specialistų teigimu, brūkšneliai domenų pavadinimuose sumenkina Jūsų SEO įdirbį.
Tuo atveju, jeigu Jūsų pageidaujamas domenas yra užimtas ir nėra galimybių susitarti su žmonėmis dėl jo perėmimo, siūlytume pagalvoti kas labiausiai būtų įsimintina Jūsų klientams.
 

Ekspertai

Eidmantas Ivanauskas

Eidmantas Ivanauskas

IT inžinierius

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.