...

Avalynės bei rūbų prekyba internetu. Veiklos įteisinimas ir mokestinės prievolės ?

Žinių bazė

2013.12.29

Sveiki,
Noriu internetu (eBay) prekiauti avalyne bei rūbais.
Ar galėčiau prekiauti turint individualios veiklos pažymą?
Kokius mokesčius man teks mokėti (neskaitant eBay mokesčių)?
Kaip ir kokią apskaitą man reikėtų vesti užsiimant šia veikla?
Iš anksto dėkoju.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-12-29 00:33

Užsiimti jūsų minima veikla, vykdant individualiąją veiklą pagal pažymą, galima, tačiau prieš pradedant privalu apie tai informuoti mokesčių administratorių. Gyventojai,...

Publikavimo data: 2013-12-29 00:33

Užsiimti jūsų minima veikla, vykdant individualiąją veiklą pagal pažymą, galima, tačiau prieš pradedant privalu apie tai informuoti mokesčių administratorių.
Gyventojai, besiverčiantys individualiąja veikla (išskyrus verslo liudijimus), tvarkydami buhalterinę apskaitą turi vadovautis Buhalterinės apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis finansų ministro 2003.02.17 d. įsakymu Nr. 1K-040. Gyventojas, taikantis pinigų apskaitos principą, ir gyventojas, taikantis kaupimo apskaitos principą, privalo pildyti Gyventojo individualiosios veiklos pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą. Jo pildyti nebūtina, jei pajamoms apskaityti naudojamas kasos aparatas arba taikomas dvejybinis įrašas ir iš pildomų apskaitos registrų galima nustatyti mokesčiams apskaičiuoti reikiamus duomenis.

Dėl mokesčių: turi būti mokamas GPM (5 proc. arba 15 proc., jei tai laisvoji profesija), PSD ir VSD įmokos, PVM, jei gyventojas yra PVM mokėtojas. GPM mokamas nuo skirtumo, gaunamo iš pajamų atėmus leidžiamus atskaitymus. PSD (9 proc.) ir VSD (28,5 proc.) įmokų bazę sudaro 50 proc. apmokestinamųjų pajamų (neatėmus PSD ir VSD įmokų).

Pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, iki kalendorinių metų, einančių po to mokestinio laikotarpio, gegužės 1 d. gyventojas privalo pateikti metinę GPM deklaraciją, joje deklaruoti visas praėjusio mokestinio laikotarpio pajamas ir sumokėti mokesčius.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.