...

Verslo sprendimus diktuoja įkvėpimas

Verslas

2013.04.15

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: , .

Verslo sprendimus diktuoja įkvėpimas

Rūta Kiškytė Dianos Abramavičiūtės nuotr.

Dizainerė juvelyrė Rūta Kiškytė (25 m.) – iš pažiūros miela, maloni, paprasta mergina. Nepanaši ji į ekstravagantišką išsišokėlę, kaip dažnai manoma apie sėkmės lydimus menininkus. Vis dėlto šiai merginai savo sėkmę įrodyti sekasi. Savo sukurtas kolekcijas ji pardavinėja visame pasaulyje, o keletą mėnesių per metus jas pristato Paryžiaus ir Niujorko mados savaitėse.

Į verslą pastūmėjo stažuotė Paryžiuje

R. Kiškytė Vilniaus dailės akademijoje baigė scenografiją, vėliau studijavo vizualinę komunikaciją Latvijos dailės akademijoje. Mergina sako, kad ne tiek studijos, kiek darbo patirtis pastūmėjo įkurti verslą. Ji pasinaudojo studentams suteikiama galimybe išvažiuoti stažuotis į užsienį ir dirbo ne bet kur, o mados sostine tituluojamame Paryžiuje.

„Dirbdama Paryžiuje įgijau neįkainojamos patirties ir supratau, kad reikia daryti tai, kas labiausiai patinka. Dabar draugams rekomenduoju būtinai išvažiuoti padirbėti į užsienį, nes tai naudingiau negu studijos“, – sako ji.

Užsienyje mergina paragavo laisvės ir savarankiško darbo. Būtent tuomet ėmė kirbėti mintis apie darbą tik sau. „Tiek praktikoje, tiek ankstesniuose darbuose dirbau kaip laisvai samdoma specialistė, meno direktorė. Tai ir įkvėpė galvoti apie savo veiklą“, – pasakoja menininkė.

Šiuo metu R. Kiškytė papildomai dirba panašius darbus, tačiau didžiąją dalį laiko skiria nuosavam verslui.

Žengia kartu su naujausia mada

R. Kiškytė stengiasi neatsilikti nuo mados tendencijų, todėl turi nuolat dirbti, domėtis, dalyvauti svarbiausiose parodose ir mados renginiuose.

Anot pašnekovės, mados rinkoje lengva tapti vienadieniu dizaineriu, kuris pristato vieną kolekciją ir pradingsta, neatlaiko konkurencijos. Tokių atvejų esą pasitaiko dažnai.

Menininkė prasitaria, kad net kai kurie garsūs dizaineriai sukuria mažiau kolekcijų negu ji: „Nemažai dizainerių pristato tik vieną kolekciją per metus. Tai ypač pastebima papuošalų rinkoje, kurios tendencijos nėra tokios ryškios, kaip, pavyzdžiui, drabužių.“

R. Kiškytė tinginiauti nemėgsta, be to, siekia kiekvieną pusmetį (tiek trunka vienas mados sezonas) pristatyti naują kolekciją. Kol kas išlikti pasitempusiai jai puikiai sekasi: per pusantrų metų sukūrė jau tris papuošalų kolekcijas, surengė jų fotosesijas, užsiėmė reklama, pardavimu.

Pelną investuoja į verslo plėtrą

Verslininkė sako, kad vienos kolekcijos sukūrimas atsieina apie 10 tūkstančių litų, o gautą pelną investuoja į verslo plėtrą ir naujas kolekcijas.

R. Kiškytė sako, kad skolintis labai rizikinga, todėl gali pasikliauti tik pelno investavimu. Menininkė sutinka, kad taip dirbant verslas plėtojamas lėčiau, bet yra ir pliusų – nekyla pavojus sudegti. Tai ypač svarbu rinkoje, kuri greitai kinta, o vartotojų poreikiai yra sunkiai nuspėjami.

Prekybos partnerių turi visame pasaulyje

Menininkė prasitaria, kad papuošalų kūrimas hobiu tapo prieš ketverius metus, tačiau dirbti profesionaliai pradėjusi tik prieš pusantrų metų.

Net ir per tokį trumpą laiką išskirtinė kūrėja susirado nemažai prekybos partnerių įvairiuose pasaulio kampeliuose. Dabar jos papuošalais prekiaujama ne tik Europoje, bet ir Japonijoje, Amerikoje. Aišku, R. Kiškytė pripažįsta, kad ieškoti prekybos partnerių nebuvo lengva: „Jei nori prekiauti užsienyje, turi daug dirbti. Pavyzdžiui, nenusivilti, kai išsiunti 300 elektroninių laiškų, o sulauki vos vieno ar kelių atsakymų.“

„Visada rasi, kam tavo produktas patiks“

Žaviai skambantis ir su jos vardu bei pavarde siejamas prekių ženklas „Rūta Kiškis“ pasirinktas neatsitiktinai. Visi darbai – užuominos į ją pačią. Rūtos Kiškis papuošalai originalūs, bet subtilūs.

Jauniems verslininkams R. Kiškytė linki būti originaliems ir nepasiduoti, kai kiti sako, kad nepasiseks. Anot jos, sėkmės siekiantys žmonės nedaro to, ką kiti, todėl jų idėjos iš pradžių kritikuojamos, bet vėliau dėl unikalumo įgauna pagreitį. „Nepameskite savo idėjų ir būtinai rasite, kam patiks jūsų produktas. Pristatykite jį internete ir rasite savo pirkėjus“, –įsitikinusi jauna verslininkė.

Sėkmės šauniai kūrėjai!

Dizainerės juvelyriniai dirbiniai

41-1366005975-746670.jpg 41-1366005975-449332.jpg 41-1366005976-809026.jpg 41-1366005976-277363.jpg 41-1366005976-260948.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.