...

VERSLO ISTORIJA. Darius Laivys: Sėkmė pati neateina

Verslas

2013.03.30

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

VERSLO ISTORIJA. Darius Laivys: Sėkmė pati neateina

UAB „Klaipėdos margarinas“ įkūrėjas ir vadovas BFL/ Algirdo Kubaičio nuotr.

Pagrindinė „bzn start“ VERSLO ISTORIJOS balandžio mėnesio tema apie Darių Laivį, UAB „Klaipėdos margarinas“ įkūrėją ir vadovą. Šiandien šis fabrikas priklauso koncernui „Zeelandia“.

Pradėjo nuo prekių tiekimo

D. Laivys sako verslauti pradėjęs netrukus po nepriklausomybės atgavimo. Su partneriu Vokietijoje jis vykdė gana elementarią veiklą – įveždavo į Lietuvą įvairias prekes. „Nuo 1995-ųjų veždavome įvairias bakalėjos prekes iš Vakarų Europos. Parduodami ir prekiaudami su tada dar tik besikuriančiais prekybos tinklais po truputį pradėjome bendradarbiauti ir su didžiosiomis pramonės įmonėmis. Maždaug 1998-aisiais tie prekybos tinklai pradėjo įgauti tam tikrą galią. Atsirado tokie vardai kaip „Maxima“ ar tada buvęs „Eko“ ir patys pradėjo importuoti prekes. Kaip įmonė šioje srityje nebematėme perspektyvos“, – prisiminė verslininkas. Augantys prekybos tinklai pamažu ėmė keisti žaidimo taisykles. Įvairūs prekių įvežėjai tapo nebereikalingi. Teko ieškoti išeičių.

Visada turi tikėti savo projektu ir judėti į priekį. Jeigu projektas geras, bet sėdėsi ir lauksi pinigėlių, tai nieko nebus. Jei tiki, judėk ir siūlyk. Ir kas, kad kas nors iškoneveiks ir pasakys, jog esi kvailys. Ir kas, kad aplinkiniai tvirtins, jog tavo projektas nevertas nė grašio. Judėk toliau ir tikėk. Atsimink, kad per pokalbius su tais, kurie tave kritikuoja, kai ką išgirsti“, – įsitikinęs D. Laivys.

2001-aisiais įmonė pasuko ir į gamybą. Šį prendimą pasiūlė partneris iš Italijos. „Pasiekėme tokį lygį, kad vienas iš partnerių, iš kurio veždavome prekes, patarė užsiimti ir gamyba. Logika buvo tokia: reikia atsisakyti „vandens vežiojimo“, nes margarine juk yra 90 proc. vandens. Taigi įkūrėme UAB „Klaipėdos margarinas“, pastatėme šią gamyklą ir pradėjome gaminti”.

Kaip sekėsi plėtoti verslą, skaitykite naują „bzn start“ balandžio mėnesio žurnalą, kur rasite visą straipsnį apie sukurtą sėkmingą lietuvišką verslą, kuris šiandien priklauso skandinavų koncernui !

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.