...

Vaisiais iš Ispanijos prekiaujanti šeima: „Buvo daug darbo valandų naktimis“

Verslas

2022.12.20

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Vaisiais iš Ispanijos prekiaujanti šeima: „Buvo daug darbo valandų naktimis“

Prieš trejus metus pradėjusi prekiauti vaisiais tiesiai iš Ispanijos ūkių Lietuvoje, Gintarės Čivilienės (43) šeima, šiuo metu ir gyvenanti šioje Pietų šalyje, sako, kad kuriant verslą iššūkių buvo labai daug, taip pat ir daug darbo valandų naktimis. Nuo pat sudėtingų situacijų lydimo įsikūrimo svetur su šeima, Covid bei dabartinio ekonomikos sunkmečio. „Verslo prasme sunkiausias momentas yra dabar. Ekonominė situacija liečia visus, nestabilumas ir nežinomybė“, – sako verslininkė.

„Tikri Vaisiai“ įkūrėja, MB „Gera studija“ vadovė G. Čivilienė save išbandė įvairiuose darbuose. Sukaupus įvairios patirties, atėjo laikas pokyčiams – G. Čivilienė su vyru nusprendė išvažiuoti iš Lietuvos, pakeliauti ir pagyventi svetur.

Šeimos projektą sumanė viešėdami Ispanijoje

Pasak pašnekovės, „Tikri vaisiai“ yra visiškai jų šeimos projektas, kurio idėja kilo gyvenant Ispanijoje. Nors Gintarės vyras turi savo verslą, piešia, tačiau sugeba pagelbėti ir palaikyti.

Pirmasis namas, kurį atvykusi lietuvių šeima prikėlė iš visiškos betvarkės ir kuriame ketino ilgam įsikurti, buvo apsuptas apelsinų medžių. Paragavusi jų vaisių, G. Čivilienė, iki tol maniusi, jog yra alergiška citrusiniams, suprato, kad tokių dar nebuvo valgiusi. Ir taip nutiko dar daug kartų. Ragaujant daržoves, žuvis, avies ar ožkos pieno produktus. Visi šie produktai žavėjo savo tikru, natūraliu skoniu. Nauja skonių patirtis aplankė ir šeimos narius, draugus.

„Paragavę mangų ar saldžiųjų granatų, prašydavo atsiųsti. Kol keliasdešimt kilogramų vieną kartą tapo keliais šimtais“, – apie verslo užuomazgas pasakoja „Tikrų vaisių“ tiekėja ir prisimena, kad buvo daug darbo valandų naktimis. Teko ir lentynas per naktį susukti, šnekučiuojantis su seniai matyta drauge, vienai pačiai vidurnakty sudėti užsakymus, kad suspėtų kitą dieną išsiųsti, ne kartą teko pačiai pasikrauti vaisių ir vežti naktyje kelis šimtus kilometrų.

Buvo sunku išmokti pasitikėti kitais

Čivilienė prisipažįsta, kad yra maksimalistė ir todėl jai buvo labai sunku išmokti pasitikėti kitais žmonėmis, dalintis darbais, pasitikėti kolektyvu. „Tad čia užaugau labai stipriai“, – sako ji ir pažymi, kad verslas neleidžia nei vienai dienai sustoti.

„Man labai patinka pačiai viską kurti, tobulinti, ieškoti galimybių. Visas šis projektas yra mano pačios valdomas. Žinoma, su nuostabia komanda ir puikaus vyro palaikymu. Tačiau pradedant nuo produktų suradimo ir baigiant socialiniais tinklais – viskas yra mano. Be abejonės, gali būti geriau, profesionaliau, bet žinių bagažas, kurį sukaupiau per šiuos trejus metus, man yra įspūdingas, – pelnytai savo pasiekimais džiaugiasi verslo kūrėja.

Jai pačiai be galo svarbi sveika mityba. Dar Lietuvoje gyvendama tuo domėjosi, sportavo, sveikai valgė. Tik nei geros kokybės avokadų, nei nektarinų, nei kitų egzotiškų vaisių pirkti nebuvo.

Tikrų vaisių pardavėja G. Čivilienė norėtų labiau skleisti žinią apie vertingo maisto naudą, dalintis mintimi, kad geriau mažiau, bet geros kokybės.

Piniginė investicija yra tik viena pusė

„Šitame versle, gerai pagalvojus, man patinka viskas. Be galo smagu keliauti į vyninę, kurioje darbuojasi jau trečia karta, pamatyti, jog vynuogės auginamos pasitelkiant šikšnosparnius. Man pagarbą ir susižavėjimą kelia mažų ūkių savininkai, iš jų semiuosi įkvėpimo. Patinka atrinkti vaisius ir siųsti juos į Lietuvą, matyti klientams paruoštas dėžutes, fotografuoti ir dalintis nuotraukomis, – savo veiklos pliusus vardija G. Čivilienė. – Patinka, kad galiu padirbėti vėlai vakare ir dienos metu pabūti su dukrele prie jūros. Prie jūros galiu ir dirbti. Nors tai ir minusas, nes tada dirbi visur ir visada“, – šypsodamasi dėsto ji. Ir nors sutinka, kad stabilus samdomo darbuotojo atlyginimas žavi, tačiau galimybė gyventi savo ritmu, nors ir labai intensyviu, vis tik patrauklesnė.

Į šį projektą, šeimos vardu sako G. Čivilienė, yra įdėta labai daug laiko, pastangų ir energijos.

„Tikiu, kad investicijos atsipirks, nes čia investicija į save. O finansinės grąžos, esant šių dienų situacijai, suprantame, kad dar teks palaukti.

Daugiau drąsos

Prekybos šviežiais vaisiais srityje konkurencija išaugusi, G. Čivilienė pastebi ir negarbingo konkuravimo apraiškų: „Kai kurių pardavėjų Facebook puslapiai baisingai panašūs į mano sukurtus. Iš pradžių buvo nesmagus jausmas, po to pagalvojau, gal neblogai kažką sukūriau, jeigu atsirado noras nukopijuoti. Dar nėra lengva konkuruoti su mandarinų vežėjais, kurie pardavinėja vaisius nelegaliai iš autobusiukų nemokėdami mokesčių. Dėl kainos su jais varžytis neįmanoma.“

Ateityje G. Čivilienė norėtų atvežti ekologiškų produktų. „Didelė ir nauja sritis, reikia laiko ir energijos pasigilinti, – sako ji. – Prieš metus paslaugas papildėme vaisių prenumerata į biurus. Matome didelį poreikį ir ketiname šią sritį stiprinti. Stipriai dirba dovanų skyrius, vaisių ir kitų skanėstų dovanų dėžutės mėgstamos, nes įspūdingai atrodo.“

„Visiems mums, kuriantiems verslą, linkiu daugiau drąsos. Nebijoti suklysti, kad nepasiseks. Mintis, jog jei jau darau, tai turi pasisekti, gali slėgti, būti per sunki. Iš nepavykusio projekto išsinešame ne ką mažesnę patirtį“, – padrąsina G. G. Čivilienė, „Tikrų vaisių“ savininkė.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.