...

Trys „verslo daktarai“ padės išvengti klaidų

Verslas

2019.10.10

Autorius: BZN Start

Temos: , .

Trys „verslo daktarai“ padės išvengti klaidų

„Doctor Idea“ komanda Iš asmeninio albumo

Ambicinga trijų žmonių komanda, pasivadinusi „verslo daktarais“, neseniai paleido naują startuolį, internetinį projektą „Doctor Idea“. Tai analogų Lietuvoje neturintis startuolis, skirtas tiems, kam nuolatos reikia kokybiškų grafinio dizaino paslaugų už mažiausią kainą rinkoje.

Pradžios niuansai

Ar nebuvo baisu palikti įprastą, saugią darbo vietą ir pradėti naują savarankišką veiklą? Trijulė prisipažįsta, kad buvo neramu, tačiau jie ruošėsi šiam žingsniui. Štai programuotojas Benas Valančius išėjo iš darbo, ką tik gimus trečiam vaikeliui. Tuo pačiu metu su šeima iš Vilniaus persikėlė į Klaipėdą, turėjo buto paskolą. Buvo neramu, tačiau jau anksčiau jis turėjo kelis savarankiškus projektus, todėl paskui tereikėjo tęsti tai, kas buvo pradėta.

Tiesa, dirbant sau reikia savi disciplinos, žinoti, ko nori. Dažnai komanda dirba ir savaitgaliais, tačiau jie nesigaili. „Dirbti sau ar darbdaviui yra nepalyginami dalykai. Dabar mes esame iš tiesų laisvi. Suvokiame, ko neturėjome anksčiau ir jokie pinigai negalėtų atpirkti šio laisvės jausmo“, – atvirauja Benas.

Idėjos kilmė

Komandos nariai Deividas Šliažas ir Alina Vengalytė susipažino dirbdami tame pačiame darbe. Alina buvo dizainerė, Deividas pardavimų vadovas. Ilgainiui kūrybingiems jauniems žmonėms norėjosi iššūkių ir naujovių, todėl kartu išėję iš darbo, 2017 metais įkūrė kūrybinio dizaino agentūrą „Making Sense“. Jie greitai susilaukė sėkmės ir įvertinimo, dirbo su žinomais lietuvių prekės ženklais. Tačiau ir vėl norėjosi iššūkių. Taigi, prie komandos prisijungė Deivido draugas, programuotojas B. Valančius. Trys žmonės daug analizavę, svarstę ir galvoję, pagaliau sukūrė itin patogią grafikos dizaino paslaugų platformą internete. Idėja kilo, nes matė spragą rinkoje: dizaino paslaugos smulkioms ir vidutinio dydžio įmonėms dažnai yra sunkiai įkandamos. Nors būtent šiems, smulkesniems verslams verta labiau išsiskirti, kad būtų pastebėti. Todėl ši platforma padės gauti kokybiškas dizaino paslaugas už itin žemą kainą.

Kiek kainuoja „gydymas”?

Dizainerių nuomone, vidutinio dydžio įmonių vadovai turėtų naudoti apie 10-15 reklaminių nuotraukų kiekviename socialiniame tinkle. Vien šie darbai „Facebook“, „Instagram“ ir „Google Ads“ reklamai sudarytų apie 30-45 atskirų dizaino vienetų. „Imant laisvai samdomo dizainerio kainų vidurkį, viena reklaminė nuotrauka galėtų kainuoti apie 30 eurų. Tai vien 20 jų per mėnesį atsieitų apie 600 eurų. Mes kainuojame minimumą ir netgi mažiau, tačiau galime atlikti mėnesio darbus, už kuriuos įmonė mokėtų du kartus daugiau“, – sako Deividas. Pagrindinio paketo mėnesio mokestis „Doctor Idea“ svetainėje yra 299 eurai.

Užsiregistravusiam svetainėje žmogui paskiriamas dizaineris, su kuriuo jis derina visą darbo eigą. Vienu metu dizaineris dirbs prie vieno projekto. Pirmuosius eskizus užsakovas vėliausiai galės gauti per 48 valandas, o jeigu darbas nesudėtingas, tai užtruks iki 24 valandų. Užsakovui patvirtinus darbą, dizaineris imasi sekančios užduoties. Taigi mėnesio bėgyje klientas galėtų gauti 15-30 vizualizacijų socialiniams tinklams ir kitai reklamai internete.

Dažniausios klaidos

Kalbinami dizaineriai atviravo, kad pagrindiniai sunkumai, su kuriais susiduria žmonės, norintys grafinio dizaino paslaugų yra šie:

1. Užsakovas nežino, ko nori;

2. Pasimeta failai, prašoma juos siųsti dar kartą, taip gaištamas laikas;

3. Kiekvieną kartą reikia derinti spalvas, šriftą ir kitus parametrus;

4. Pasimeta susirašinėjimas ir jo metu aptarta darbų eiga.

Trijulė apgalvojo kiekvieną iš šių dažniausiai pasitaikančių problemų ir platformoje „Docto Idea“ jas išsprendė. Užsiregistravęs užsakovas gaus klausimyną. Atsakęs į klausimus, jis suteiks grafikos dizaineriui visą reikalingą informaciją, kad šis kuo tiksliau galėtų įgyvendinti užsakovo idėją. Taip bus sutaupomas laikas, mažiau reikės korekcijų ar dizaino perdarymo iš naujo.

„Mūsų sistemoje, savo profilyje klientas turės visus failus, jis susikurs sau aplanką, kuriame bus visa jo medžiaga, nuotraukos, šriftai, spalvos. Jis matys susirašinėjimų istoriją. Kiekvieną kartą, užsakant naują projektą, jam nereikės ieškoti pasimetusių failų visame kompiuteryje“, – pasakoja Alina apie naująją platformą.

Didžiausias šio projekto palengvinimas, kad komunikacija vyks vienoje vietoje, todėl bus sutaupoma laiko bereikalingiems skambučiams, užklausoms. Juo naudotis galės verslo klientai, reklamos agentūros, laisvai samdomi marketingo specialistai, rinkodaros agentūros.

Komandos svarba

Pašnekovai tvirtina, kad jiems trise yra gerai, nes kiekvienas yra labai skirtingas ir įneša savo dalį. Kiekvienas asmuo atsakingas už savo sferą. Taip jie gali nuveikti žymiai daugiau. Vienam žmogui dažnai sunku atlikti visus darbus, todėl visiems norintiems pradėti savo veiklą jauni verslininkai palinkėjo: „Geriau turėti milijoną draugų, nei milijoną pinigų, juk žmogiškieji ištekliai ir kuria vertę.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.