...

Svarbu degti savo idėja ir siekti naujovių!

Verslas

2013.04.02

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: , .

Svarbu degti savo idėja ir siekti naujovių!

Algė Ramanauskienė Asmeninio albumo nuotr.

„Lamų slėnio“ redaktorė Algė Ramanauskienė (32 m.) prisipažįsta itin mėgstanti skaityti žurnalus. Būtent tobulo leidinio paieškos ją ir pastūmėjo imtis nuosavos veiklos – kurti žurnalą, bet ne bet kokį, o internetinį.

Pravertė ilgametė patirtis

Žiniasklaidos virtuvė A. Ramanauskienei gerai pažįstama. Moteris daugiau kaip 10 metų dirbo žurnaliste, redaktore įvairiuose laikraščiuose ir žurnaluose, tad sukaupta patirtis leido jaustis drąsiau, kai su vyru (jis taip pat dirbo žiniasklaidos srityje) ryžosi kurti kitokį žurnalą.

Ne paslaptis, kad internetinis žurnalas turi daug pranašumų: leisti pigiau, be to, galima laisvai keisti apimtį, priešingai nei popierinių žurnalų. Dar vienu svarbiu pranašumu A. Ramanauskienė laiko galimybę rašyti iš įvairių pasaulio kampelių.

„Turiu ne vieną mėgstamą internetinį žurnalą. Tai labai patogu, juk kada panorėjęs gali skaityti žurnalą, kuris kuriamas kitame pasaulio krašte ir Lietuvos niekada nepasiektų popieriniu pavidalu“, – pasakojo pašnekovė.

Investavo 50 tūkst. litų

Vos sugalvojusi idėją, A. Ramanauskienė jos ėmėsi drauge su vyru. Pirmuosius straipsnius žurnalui moteris taip pat rašė pati. Nors tematika buvo netradicinė, skaitytojų netrūko, tad norėjosi žurnalą dar labiau išplėtoti.

Moteris neslepia, kad pradžia nebuvo lengva, ne itin sekėsi patraukti reklamos užsakovų dėmesį, pradėjo trūkti investicijų.

Kad gautų lėšų, A. Ramanauskienė ryžosi su savo idėja dalyvauti verslo akceleratoriuje „Startup Highway“. Po įtemptų derybų atsirado tikinčių idėja ir sutinkančių investuoti.

„Pirmiausia į verslą investavome patys. Finansinės investicijos nebuvo didelės, daugiausia teko investuoti savo laiko. Vėliau 50 tūkstančių litų skyrė partneriai. Šiuo metu ieškome investuotojų tarptautiniam žurnalui „Llamas Valley“, – atskleidė pašnekovė.

Šįmet tikisi pelno

„Praėjusius metus baigėme lygiosiomis, šįmet jau tikimės pelno. o verslas visiškai atsipirkti turėtų dar po 2–3 metų“, – viltimis dalijosi verslininkė, kurios įmonėje triūsia trys nuolatiniai darbuotojai, o jiems padeda būrys laisvai samdomų žurnalistų, rašančių ne nuolat.

Verslą plečia į užsienį

A. Ramanauskienės sugalvotas žurnalas vis plečiamas, tobulinamas. Angliška jo versija yra skirta užsienio skaitytojams, naudojantiems „iPad“.

„Nuolat diegiame naujoves. Angliška versija yra interaktyvi. Ši naujovė atsirado vos prieš porą metų, todėl su ja supažindinti siekiame kuo daugiau skaitytojų“, –pasakojo A. Ramanauskienė, interaktyvų leidinį pristatysianti progreso konferencijoje „Login 2013“.

„Jei pramiegosi – pats būsi kaltas“

Paklausta apie principus, kuriais vadovaujasi, leidėja akcentavo tikėjimą savo idėja ir nuolatinį domėjimąsi pasirinkta sritimi, jos naujovėmis, technologiniais sprendimais. „Jei pramiegosi – pats būsi kaltas“, – įsitikinusi pašnekovė.

Panašu, kad poniai Algei puikiai sekasi remtis šiais principais. „Norime, kad žurnalas būtų įdomus, kokybiškas, inovatyvus. Net reklamą atrenkame, publikuojame tik tokią, kuri įdomi skaitytojams“, – neslėpė moteris.

Atsakomybė slegia

„Pradėti buvo sunku, bet įdomu. Verslo pasaulyje nuolat turi peržengti save. Nors atsakomybę dalijamės su vyru, vis tiek sunku turėti verslą“, – neslėpė A. Ramanauskienė.

Kas mėnesį internetinį žurnalą skaito apie 20 tūkstančių nuolatinių skaitytojų. Verslininkei ypač malonu, kad žmonės domisi leidiniu, nori prie jo prisidėti. „Skaitytojų dėmesys mus visus motyvuoja“, – sakė A. Ramanauskienė.

Siekia tobulumo

Kaip ir reklama, idėjos, straipsniai kruopščiai atrenkami. „Siekiu, kad žurnalas išsaugotų estetiką, tematiką. Rašome apie gražius dalykus: interjerą, madą, skanų maistą, gražius daiktus, įdomius žmones“, – „Lamų slėnio“ principus atskleidė pašnekovė.

Apie savo idėją mielai pasakojanti moteris įsitikinusi, kad žmogų kuo puikiausiai apibūdina aplinka. Būtent todėl „Lamų slėnyje“ gausu ryškių nuotraukų, iliustracijų. „Iš pradžių planavome rašyti vien apie interjerą, bet ilgainiui susiformavo kiek kitokia idėja. Norime, kad skaitytojus įkvėptų pasakojamos istorijos, kurias galima pritaikyti sau“, – pasakojo A. Ramanauskienė.

Džiaugsmą verslininkei teikia kiekvienas mėnesinio žurnalo numeris. Publikuojamus straipsnius ji skaito su pasimėgavimu.

„Bandykite daug kartų“

Galvojantiems apie nuosavą verslą moteris linki nesiblaškyti ir be baimės įgyvendinti idėjas, antraip teks gailėtis: „Bandykite daug kartų. Aišku, iš pradžių nesiseka, bet būna, kad gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Nežinai, kada pradės sektis. Kartais nesėkmė irgi yra sėkmė – iš nesėkmių gali pasimokyti, jos atveria kitas duris.“

Galiausiai A. Ramanauskienė atskleidė dar vieną svarbų dalyką neriant į verslo pasaulį: „Būkite pasirengę prisiimti atsakomybę.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.